@_bookofelie: The $12 PB&J bar from @Zinc Cafe and Market in Orange, CA. The ingredient list for context: Organic pea protein, organic oats, organic peanut butter, organic maple syrup, organic strawberry jam, organic Himalayan sea salt, organic dried strawberries, organic almond milk Listen, this thing tasted good. I think if it was maybe 3 or 4 bucks, I'd be lobbing some higher praises. I do recommend this if you're rich af and want something to pair with your coffee while people watching in the Orange Circle. Where else should I go for a peanut butter and jelly?!?! 😭💗😮‍💨👇🏽👇🏽👇🏽👇🏽

Book of Elie
Book of Elie
Open In TikTok:
Region: US
Friday 16 August 2024 21:12:35 GMT
100415
3464
37
41

Music

Download

Comments

.....timmy_
//Timmy\\ :
Can I have the crumb that fell
2024-08-20 23:01:08
2
beepusbeepus
beepusbeepus :
Imagine how good an ice cold iced coffee would taste with that - keep playing the lotto!
2024-08-16 21:27:15
247
carlolsen4
Carl Olsen :
Was it worth it?
2024-08-23 21:32:43
0
rizejared
RIZE Jared :
4 bites 12 dollars
2024-09-19 00:07:42
0
cryptigoon
Cryptigoon :
That has my freshly gardened self salivating
2024-08-16 21:21:22
4
dacianjmz
dacianjmz :
Savor it
2024-08-20 22:34:39
0
shuddafuggup
Shuddufuggup :
Now the bean and cheese bar
2024-08-17 19:33:14
0
buggin4daze.com
buggin4daze.com :
Each bite is 3 dollars
2024-08-27 19:19:04
1
dacode10
Cody Cantrell :
Isn’t this day 36?
2024-08-19 06:19:41
0
eggtoast1
G-reg :
I'd pay 12 bucks to try it but I would also complain about the price
2024-08-16 22:19:13
47
not_sure_
Shane :
Things that reminds me of the cool grandmas is cookie bars
2024-08-16 21:26:56
1
thebroadwaygamer
TheBroadwayGamer :
Love zinc cafe but it's just way too expensive
2024-08-16 21:19:13
5
mgodines8336108
mgodines36183 :
There’s not enough Peanut Butter… and there should be Grape AND Strawberry Jelly… like ZIGZAG.
2024-08-17 06:20:14
2
iambored86
Hello :
I bought a $25 PIECE of banana bread and it was so small on accident from a farmers market and it was horrrible
2024-08-21 05:34:08
0
bigmagicmonkey
BigMagicMonkey :
Thats $3 a bite
2024-08-17 00:06:25
1
madbag5
madbag5 :
coffee shop is just a head shop for girls. obviously its overpriced
2024-08-22 03:05:08
0
booftums
BoofTums :
36*
2024-08-22 02:20:02
0
jclarkk03
jclarkk03 :
Looks pretty mid and dry
2024-08-17 18:32:10
0
notorious12357
Scoop de woop :
The disappointment was palpable in the first bite. I'm sure it's good, but far from $12 good.
2024-08-17 01:32:36
0
cartierbow
cartierbow :
$3 a bite is wild
2024-08-17 04:19:59
2
yanivzilla
Michelle 🇮🇱🎗️ :
That should be $4 max
2024-09-04 03:26:01
1
jilldezzy
jilldezzy :
It’s a steal compared erewhon’s prices 😆
2024-08-17 18:18:54
1
mgodines8336108
mgodines36183 :
PB and J IS an ELITE combination. I would totally buy it. But… paying that much for something you’re supposed to find something wrong with it…
2024-08-17 06:19:27
1
wamby73
Wamby :
bro definitely ran in for a coffee and a cookie after filming 💀
2024-08-17 00:41:17
1
noahisawesomeyupyup
noahisawesomeyupyup :
this is day 36
2024-08-22 06:36:07
0
.akeem25
.akeem25 :
It looks great
2024-08-21 03:15:01
0
takemyloveforgranted
🍎 :
PB&J bar is a need
2024-08-20 21:36:34
0
voracious3y3
Josh :
You could probably make 12 of those for under 20 dollars
2024-08-17 00:42:36
0
To see more videos from user @_bookofelie, please go to the Tikwm homepage.

Other Videos


About