@elangelitoshow: #elangelitoshow

El Angelito
El Angelito
Open In TikTok:
Region: US
Monday 04 November 2024 18:31:07 GMT
35750
1877
583
827

Music

Download

Comments

yolilopezrivera
yolilopezrivera :
I make them for 35 a dozen and some people say it’s expensive
2024-11-04 20:58:48
36
latoxibori
🌹Itz💋Lizzie🌹 :
Groceries are pricey and Mano de obra too
2024-11-04 18:38:37
94
lydiaalicea295
lydiaalicea295 :
Cost of making them have gone way up!!!
2024-11-04 19:35:27
70
sita_0022
Rosa :
I charge 30 the dz and mine aren’t blind lol
2024-11-04 21:39:42
16
xo_0170
Xo_ :
Demand is high because less people are doing it. Harder to find someone that makes quality pasteles.
2024-11-04 21:40:55
32
nerida_916
Nerida :
Make your own comes out way cheaper 🥺
2024-11-04 21:29:31
29
patriver1
Patty ♥️ :
$40 a dozen I paid 🤣🤣🤣
2024-11-04 19:47:05
8
mizzystar1112
Idalia :
There’s a lady here in New Jersey that charges $35 and it’s very worth it. Things are getting more expensive so I guess everything goes up either. We like it or not we start making our own.😢
2024-11-05 02:00:48
1
betsyr
Betsy Watts :
There’s a lot of work that goes into them. I don’t sell them, but it is time consuming.
2024-11-04 22:00:18
12
hildaquiles
Hilda Quiles :
I prepare them for my family, I don't give a single one to nobody, too much work and food is expensive
2024-11-04 23:31:43
22
dontexpectnormal
Adel1969 :
Food prices are ridiculous
2024-11-04 20:15:27
6
castroblanca39
Castroblanca39 :
For real
2024-12-09 17:40:21
1
laglow43
Laglow43 :
I pay $25 and they the best 🥰
2024-11-04 21:41:42
4
juliopeeweeclavij
Julio~Angel~🇵🇷 :
Inflation 😂
2024-11-04 20:02:59
7
ydavila6
Yvonne9858 :
That's why I am going to make my own
2024-11-04 19:42:49
3
user7225835585186
user7225835585186 :
My mom makes them packed with meat and she charges 30
2024-11-04 22:57:37
3
justmicarmen
Justmicarmen🇵🇷💙🇵🇷💙🇵🇷💙 :
I do them $40 dozen
2024-11-04 19:12:21
3
desperado_1923
Rafael vasquez :
not the same since our moms used to make them with handkerchiefs on their heads, kicking us out the kitchen for fear of hair will fall in the banana mass
2024-11-04 22:56:46
1
nelsonmercado641
nelsonmercado641 :
I made mine, fully loaded. It’s the work behind them, not a walk in the park.
2024-11-04 23:19:17
1
pandarican65
wandamaria rodriguez :
My mom is not cheap with her meat she sells it 30 a dozen but the produce has been expensive and perniles expensive
2024-11-05 00:32:55
1
marisolps818
marisol :
The price of pernil and the vegetables are too expensive, plus they take along time to make, 🇵🇷🇵🇷
2024-11-05 02:41:43
2
milliscent22
Milicent :
I just brought them in Florida for $30
2024-11-04 22:22:41
1
alexisriv13
Lexy :
😂 my mil sells them to friends and family they are getting pricey she says it’s the cost of the stuff to make them i will say she does put an ok amount of meat but you’re totally right
2024-11-04 23:19:28
1
thelipsingermolove
Molove 🇵🇷🏳️‍🌈Puertorician :
Just got some 35 dollars a dozen
2024-11-04 22:33:37
1
april.sosa15
April S. :
yup 55 a dozen
2024-11-04 21:08:52
1
To see more videos from user @elangelitoshow, please go to the Tikwm homepage.

Other Videos


About