@shebecrunching: Finishing AbenaCornstarchCrunch87 they was so delicious 😋 Todays Topic How much would you charge for a gallon of CS???? I saw some charge $35 (gallon)idk to me that’s low because we sell to make a profit. Some ppl feel anyone who charges $80 and up is money hungry do yall feel that way ????? I just feel with prices that low your selling yourself short . Drop how much you would sell a gallon for even if your don’t make CS. Do not copy me ❌This is not a Challenge.This is for ASMR purposes #bakingsodaasmr #cornstarchasmr

Shebecrunching
Shebecrunching
Open In TikTok:
Region: US
Wednesday 08 January 2025 17:56:04 GMT
80543
7283
141
167

Music

Download

Comments

imjharreuna
I’m Jhárreuna 🦄 :
You’ll need about 8-9 boxes of cs=22$. Labor and bottle=25$. So around 45-50$ which I FEEL is reasonable 🩷🩷.
2025-01-08 18:34:39
154
amazing.love155
amazing.love155 :
Where the person charge 35$
2025-01-08 19:25:40
5
imnijahlol
ni 💋 :
id do $55-$65
2025-01-08 18:02:52
11
thelunnlife
Mel | SAHM :
Someone on Facebook is charging $300 for a gallon
2025-01-08 21:07:51
19
cornstarchbrickss
cornstarchbrickss :
45 shipping included
2025-01-08 18:08:40
32
mon_cooks
mon_cooks :
One seller charge 165
2025-01-08 22:37:58
3
changes34_
HoopQueen👸🏽 :
You have to add in your time, plus the gas or electricity used to make the chunks etc. ppl forget you have to have a business mindset to make a profit.
2025-01-08 18:04:01
37
kayciilashayy
Kaycii LaShay :
$65-$85
2025-01-08 19:11:04
2
tequannab
DemBoysMama :
80 is crazy
2025-01-08 19:47:12
80
4lady_em
Princess EM :
I love your content 🥰🥰🥰
2025-01-08 20:46:28
1
4theloveof_starch
Crunch_monster 💎 :
A gallon should cost no more than 65-70 bucks it takes some time to pack and sellers should get compensated for labor period. Plus whatever the shipping may be. Anything over 100 is insane.
2025-01-08 23:03:59
29
mira_kai23
Mrs Cook 🖤 :
Hey your price is your price I can’t argue if I want it I’m going to spend it no questions asked about shipping nothing if I don’t I’m not and I will still repost for the next to buy just not me 💯
2025-01-08 18:25:19
2
letseatnow2
Cruising Crunchies :
Is going to hit everytime…taste,crunch and etc. yeah profit is to be made but customer satisfaction will speak for pricing🤷🏽‍♀️some are just in it for $$!
2025-01-08 18:26:11
4
powder.girl3
Powder Girl :
I would say 100 with shipping. It takes some time to get it packed, meaning packed really good hard and solid.
2025-01-08 23:40:46
4
adoreme444
Adoreee :
80 is to much
2025-01-09 02:58:34
13
shebecrunching
Shebecrunching :
If Im making a gallon of CS it’s definitely gonna be way more than $35
2025-01-08 18:03:34
13
bg.landi
Your love Landi 💕 :
What’s bc
2025-01-12 01:45:32
0
cherbearxxx
cherbearXXX :
$80 only if it includes shipping
2025-01-08 20:59:15
5
beezybytes
Beezy🌱 :
no more than 100 but more than 80.
2025-01-08 18:36:15
13
picahabbitss
Picahabbits Second 🗒️ :
It crazy you thought that because I was thinking the same it need to be profit made, but some people just do it for fun/hobby to have motion
2025-01-08 18:16:13
3
sjimenez222
StephanieJ :
Idk maybe $60 because it takes like 8 hours of baking
2025-01-08 22:41:35
2
urfavtiktokcousin
urfavtiktokcousin :
$65
2025-01-08 18:32:16
4
c4rn.starchiana
starchiana🫦 :
i seen someone charge 165 for a gallon😂😂
2025-01-09 02:46:53
1
shelooksasian
shelooksasian :
describe the taste
2025-02-15 13:05:55
0
To see more videos from user @shebecrunching, please go to the Tikwm homepage.

Other Videos


About