loki the best character growth in the MCU, from bad guy to hero
2025-07-14 22:15:15
4696
sam.sz :
He’s so broken inside. 💔
2025-07-15 10:44:36
3713
Yū :
He was a villain and now he rules to multivers as a God.
2025-07-15 16:42:22
1747
rohansinghh7 :
One of the best castings for a character of all time. Tom killed this role
2025-07-15 10:51:23
1567
Lady_CATS :
Al final SI se sacrificó por todos 😭😭😭😭
2025-07-18 16:14:05
1476
Thats.The.Rum :
He always looked so shocked when he hears something good - when Odin says ‘my sons’ when he’s dying, when Thor says ‘I thought the world of you’ 😭
2025-07-16 09:25:46
505
Othiiii :
and Loki finally acknowledges he is Odin's son in the infinity war by introducing himself as one to Thanos...
2025-07-21 01:47:00
108
User531588778 :
Odin was a terrible father to all three of his kids
2025-07-23 14:12:21
83
vendetta ༒︎ :
Loki makes me cry all the time
2025-07-31 09:35:13
91
Milan Shrestha :
he died when he became the reason of his mother death...
2025-07-20 04:36:38
36
junior19 :
Cómo molesta que las siguientes pelis de Thor la usarán como canasta de humor barato, en serio.
2025-07-22 02:28:36
120
Николай Бритиков :
А ведь Локи любил её как мать! Он готов был в пыль стереть за неё!
2025-07-21 19:23:20
472
КОСТЯ 💔🖤 :
Локи топ персонаж вообще топ🥰🔥
2025-07-20 19:28:08
53
Rayane Cristina :
ta bom vai, me convenceu, vou assistir todo mcu na ordem cronológica de novo
2025-07-24 16:44:14
26
Nilufar :
Когда повзрослела поняла что они не злодеи
2025-07-22 06:14:20
16
🫵Velcros🖕 :
no quería mucho de ni tampoco le tenía tanto respeto pero su madre lo era todo para él
2025-07-21 15:20:05
36
Ноксинаский Мясник :
Она Любила их одинаково, но все же, все же ее сердце трепетало за Локи, она понимала, он ранимый, он так ее любил....
Он промедлил... не сказал сразу, что она не его мать, ведь понимал, что она его мать, понимал что она его любит...
Локи бог обмана, не потому что он обманывал других, а потому что он обманывал в первую очередь себя...
2025-07-22 08:10:57
190
MT__wizzy :
nobody feel his pain but only his mistake 🥲
2025-08-22 15:42:57
5
tak ada nama :
Loki sebenarnya hanya ingin dapat perhatian yang sama... dia bikin onar karena ingin diperhatikan
2025-07-20 13:11:19
379
JoanDominguez366 :
Loki siempre fue mi personaje favorito 🥺
2025-07-23 04:47:42
29
mercy :
the reason he developed into a good person is because of his mom and brother if they weren't there he would have been worse
2025-07-20 17:45:51
20
Ian Gosling :
súbele más a la música, aún escucho diálogos
2025-07-22 01:58:18
76
ejlka_b_tymane :
"For all of us"
2025-07-15 10:41:12
358
To see more videos from user @vareosmovies, please go to the Tikwm
homepage.