@bunica.md.secundar: Adjică. Rețeta : Roșii - 3 kg Ardei gras - 1 kg. Gogoșari - 1 kg. Usturoi - 200 gr. Morcov - 500 gr. Ardei iute - 3 (depinde cât de picant mâncați). Sare - 1 lingură jumătate Zahăr - 2 linguri Ulei de casă - 200 ml. O folosim la carne coaptă în cuptor,pe disc,frigărui,pui ,chiar si la cartofi copți. #Adjică @Alina- BUNICA.md @Moraru @user11833122118068 @Cristina
@L.M - bunica.md
Region: MD
Thursday 04 September 2025 18:43:20 GMT
Music
Download
Comments
user5365317382668 Lidia H :
Asa o fac si eu numai ca mai adaug si mere,dar o fac cruda.
2025-09-04 20:12:53
4
katrin.nature_life🍀 :
Încercați și adjika cu mere și paprka afumată (puțin de gust) tot e bun. 👍👍👍👏👏👏
2025-09-04 18:58:06
3
Florica Raicu :
super felicitări ❤️❤️
2025-09-05 05:30:02
1
Ana Costaș :
Cea mai buna 👌 fac cite 30 de borcane😂 cea mai deschisă la culoare am făcut-o cu ardei verde ca încă nu erau roșii la piață. Mulțumesc mult!❤
2025-09-04 19:42:14
3
Tatiana :
chear azi am facut.Obositor dar gustos.La foc de lemne .E super
2025-09-05 11:04:11
2
Bogdan :
😞,când am gândit "super", trebuie să fac și eu citesc "pentru carne"☹
nu mă dau în vânt după carne,mănânc rar carne.
2025-09-10 18:15:10
0
Olguța Uța :
Super 👍👍👍👍 e cea mai bună...mai ales la un frigărui.. Bravo 👏👏👏👏 Spor la toate 👍
2025-09-04 19:28:08
2
mariaraducu09 :
Nu se pune si otet???
2025-09-05 09:18:16
0
marianxxl4 :
ceapă nu se pune?
2025-09-21 10:03:09
0
Elena Costea :
La ce se folosește?
2025-09-07 10:16:15
0
user578793670326Александрина 1 :
Мулцумим
2025-09-06 03:55:41
2
Viorica Bizu :
Foarte gustoasă adgica eu tot o prefer şì o gătesc şi o iubesc Brava Doamna Lidia ❤😘🥰🌹🌹🌹❤😘🥰
2025-09-04 20:20:33
1
Dianuska :
Mulțumesc frumos pentru rețetă simplă și rapidă
2025-09-10 07:10:13
1
MIDEEA :
Mersi mult de receta 🥰🥰🥰
2025-09-04 18:56:18
1
livia.gurău1975 :
Numaidecit voi incerca si eu..🥰🥰🥰
2025-09-04 20:39:51
3
DEEV :
ce este uleiul de casa?
2025-09-07 09:22:22
0
ica :
mulțumesc felicitări pentru rețetă o seara frumoasa ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥
2025-09-10 20:34:15
1
Натали :
👍👍👍 Мулцумеск Фрумос 👍👍👍
2025-09-04 19:06:09
1
Petrovici07 :
Souneti va rog timpul de fierbere macar aproximativ
2025-09-04 20:34:29
0
mariannamorosanu :
Mulțumesc mult pentru rețetă , abia astept să fac și eu 🥰❤️👍
2025-09-07 05:39:59
1
✨✨news page✨✨ :
multumesc mult!
2025-09-05 05:35:03
1
marietakurucic :
multumesc pt rețetă 👍🥰
2025-09-05 19:31:11
0
elenagaudi409 :
La ce se folosește?
2025-09-06 19:47:45
0
tania :
🥰
2025-11-08 12:12:52
1
Ludmila :
🥰
2025-10-04 12:34:31
1
To see more videos from user @bunica.md.secundar, please go to the Tikwm
homepage.
© 2021-2026 TikWM. All rights reserved.