Нашето дете е на 2г 2м и говори на бебешки, има много малко разбираеми думи. Ако иска да каже: вода, то казва Ия (нищо общо). Ако иска да каже супа топчета казва "туту (от туп туп за топче) ам", ако иска да се скара на котката казва: нее аааа (имитирайки мяукане). Когато кажа да назове думата например котка или куче той казва какъв звук издава животното, я не се опитва да каже думата котка или куче. Къде бъркаме? Няма екранно време.
2025-12-30 20:13:01
6
stihiya_v.supata :
Ако израства в двуезична среда проговарянето се забавя, правилно ли съм чела?
2026-01-01 19:02:01
2
Скорпион Мк :
Моята дъщеря до 3 годинки, не успя да проговори, иначе желание не и липсваше, но нищо не и се разбираше, в момента е на 7, но до преди развода когато дъщеря ми беше на 5 започна вече да говори леко разбираемо, но бъркаше време, глаголи, и родове
2026-01-15 09:59:38
1
Мел Демирева :
Здравейте, дъщеря ми е на почти 20 месеца. Живеем в Англия и съответно тя учи 2 езика. Казва думи но са предимно на английски, единствените изречения които е казвала са “шут бол” , “catch ball”. Да очакваме ли да проговори до 2 години или поради двата езика се предполага, че ще има забавяне?!
2025-12-30 19:26:32
0
Камелия Колева :
Моят син е на 2г. и два месеца още не говори сочи пръст и аз го разбирам какво иска вода или любимата си играчка
2026-01-09 08:29:32
0
To see more videos from user @logopedi.zvezdichki, please go to the Tikwm
homepage.