@avocat.constanta: Daca intri cu forta peste un chirias care nu a platit chiria risti dosar penal! #avocatalexgalan #educatiejuridica #proprietate #avocatconstanta #lege
niciodata dacă nu ai contract de închiriere intri cind vrei dacă nu plateste chiria
2026-04-29 16:05:31
9
Mișu Vasilesco :
Mi se pare corect
2026-04-29 12:00:12
11
Costica Ceara :
Depinde ce stipulezi in contract...
2026-04-29 15:26:27
10
Neagoe Emilian :
Absurd, nu a plătit chiria înseamnă că a încălcat contractul.
Chiriașul are drepturi mai mari decat proprietarul.
Bine că nu am nimic de închiriat.
2026-04-29 16:04:29
29
SIMONA EU 77 :
si daca stau de 10 ani fara contract ce mai este
2026-05-01 19:32:48
0
Marian :
Mai citește, proprietarul nu intra in nici un caz în casă, dacă casa este închiriata cu contract.
2026-04-29 18:58:59
5
ClaudiuEnache :
Și dacă am domiciliu acolo?
2026-05-16 22:12:14
0
Mihaela Stoian8850 :
Bună ziua! Am si eu o intrebare! In cazul meu...in urma divortului eu am ramas in casa deoarece el se mutase( cu mult timp inainte de divort) la cea pentru care m-a lasat. Refuza partajul de comun acord...in schimb in toti cei 7 ani de cand suntem separati el vine zilnic si de 4 ori pe zi acasa pe motiv ca este si casa lui. Nu am nici un drept la intimitate? Nu exista o lege prin care sa il opresc pana la partaj?
2026-05-11 11:07:26
0
stefantoma23 :
Eu inteleg asta , dar chiriasul atunci cand nu indeplineste la randul lui atributiile ? . Legea este gresita .
2026-04-29 15:11:31
20
Esmer Buhaschi :
Nu cumva este un indem la contract cu chiriașul sa poată anaf-ul sa se bucure de procent?
2026-04-30 05:25:25
13
WK :
I-ai cedat dreptul de folosinta doar pe durata contractuala! Dupa expirare nu mai este cedat dreptul.
2026-06-01 13:06:55
0
Muieue :
Și dacă în buletin am domiciliul acolo??? 🤣
2026-04-29 16:53:03
6
Gœørgē :
Unde se găsește în lege prevederea referitoare la cine trebuie să plătească fondul de reparații pe lista de întreținere lunară: chiriașul sau proprietarul?
2026-05-31 11:44:33
1
Guppy_Yuppy :
iauzi,cine respectă legile?
2026-04-29 15:31:00
5
Contescu :
Pāi de aia nu se face acte ..
2026-04-29 19:29:43
3
Any Yo :
și până se obține hotărârea, durează 8 ani
2026-04-29 18:44:39
3
gaelle gael :
ai dormit rau azi noapte 😂
2026-05-02 15:12:44
2
Gabi Gabriel :
dacă nu ai contract de chirie nu e chirias
2026-04-30 14:33:21
2
user1794092152078 :
Dar pot sa cer întreruperea curentului electric, a gazelor și a apei?
2026-05-02 06:21:05
2
Andrei. :
De ce se numeste chirias daca nu exista contract de inchiriere? Cum capata cineva statutul de chirias in afara unui contract?
2026-05-01 19:16:12
1
Gopal chand :
SIMPLU. NU. INCHIRIEM!!!
2026-04-30 15:45:04
1
Pamfil Marius983 :
nu este nimic nou sub soare!
am învățat asta acum 23-24 ani la școală!
2026-04-29 17:01:20
0
Angiolina :
O lege tâmpită 🤦.Sunt proprietar pe casă,dar nu mai am casă,stau in boscheți 😳că na,așa e legea
2026-04-30 07:50:22
2
Albu Florin :
Se știe asta,lasă nu mai fi asa de explicativ.
2026-04-29 17:52:43
2
To see more videos from user @avocat.constanta, please go to the Tikwm
homepage.