@wegiel.jpg: Śląska Sagrada Familia czyli kościół św Franciszka z Asyżu w Tychach. Budowa zaczęła się ok. 2000r, czyli ambitnie ale z przerwami. Projekt bardzo nietypowy, moim zdaniem inspirowany architektura romańską i obronną. Cztery wieże symbolizują czterech ewangelistów. Surowy kamień, nietypowe otwory zamiast okien i wewnętrzne krużganki. Podoba mi się, mimo tego że status budowy na ten moment to „to skomplikowane” #sketchlife #architekturaśląska #urbansketcher
Kiedyś, jak byłem małolatem to tam wchodziliśmy z kolegami na urbex mieliśmy farta główna brama była otwarta klimat nieziemski, a z samej góry widać wszystko niestety raczej nigdy tego nie dokończą, bo budują to dwie osoby i tak długo to trwa, że deski pękały pode mną.
2026-05-14 13:27:56
5
astr.ill :
mega się prezentuje
2026-05-14 17:06:46
7
<33 :
inspiracja z Asyżu
2026-05-15 16:24:42
2
Franx6tv9 :
to moje osiedle
2026-05-14 16:10:18
5
Antek Nastawczy Nastawczy :
2026-05-16 11:05:55
3
Joanna :
to je budowa bez konca .
2026-05-14 19:34:31
9
✩morela✮ :
bardzo fajna jest stajenka w swieta, osiolki, owieczki kroliki sa co roku jezdze zeby je poglaskac tam
2026-05-14 16:17:05
7
Szpaku🔥 :
moje miastooo
2026-05-19 17:07:15
1
cy3erbob :
Kościół powstaje od ponad dwóch dekad. Budowany od maja 2000 roku. W 1999 Jan Paweł II poświęcił kamień węgielny oraz w tym samym roku została wydana zgoda na budowę.
2026-05-15 08:15:42
5
Haiku dnia :
Jeeezuuu, dzięki. Jadąc trasą przez Tychy, zawsze zastanawiam się, co to za budynek. No i w końcu wiem 😊
2026-05-15 14:54:26
2
Marcel | IG:marcelbls :
Moja parafia
2026-05-14 14:56:07
3
szefitooo_michasss :
masz follow koleżko
2026-05-14 09:54:54
2
Alina Gubernat :
Polecam odwiedzić szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia.Warto👍
2026-05-14 09:58:14
4
Bogdan Ł :
a ja tam byłem jakieś 20 lat temu. Naprawiałem koparkę co z naszej firmy szef użyczył za darmo 👌😂 robiło wrażenie a to były poczatki
2026-05-15 14:21:59
1
Aga :
Moje osiedle 🥰
2026-05-15 18:54:57
1
muminek :
My na to mordor mówiliśmy xD
2026-05-14 19:04:20
2
Beata :
Myślę że mały Asyż
2026-05-14 19:59:12
1
To see more videos from user @wegiel.jpg, please go to the Tikwm
homepage.