@wegiel.jpg: Śląska Sagrada Familia czyli kościół św Franciszka z Asyżu w Tychach. Budowa zaczęła się ok. 2000r, czyli ambitnie ale z przerwami. Projekt bardzo nietypowy, moim zdaniem inspirowany architektura romańską i obronną. Cztery wieże symbolizują czterech ewangelistów. Surowy kamień, nietypowe otwory zamiast okien i wewnętrzne krużganki. Podoba mi się, mimo tego że status budowy na ten moment to „to skomplikowane” #sketchlife #architekturaśląska #urbansketcher

wegiel.jpg
wegiel.jpg
Open In TikTok:
Region: PL
Thursday 14 May 2026 06:22:25 GMT
49061
3918
78
2243

Music

Download

Comments

rydz4k
ryzyk :
Odkąd pamiętam to budują ten kościół
2026-05-14 13:57:42
460
jazdaz_kurami
Jazda z kurami 💪🐔 :
Sagrada Familok
2026-05-14 08:38:09
296
gosciuznikad
po prostu leon :
2026-05-16 07:51:56
17
777stormreaver777
Stormreaver :
Wygląda to super ! 😃
2026-05-16 09:05:31
3
p0ooser
p0oser :
2026-05-14 14:45:18
29
szatan_nie_istnieje
Szatan :
No fajna ta wieża
2026-05-14 15:06:19
15
pdwdlaciebie
Dobrychlopak :
Kiedyś, jak byłem małolatem to tam wchodziliśmy z kolegami na urbex mieliśmy farta główna brama była otwarta klimat nieziemski, a z samej góry widać wszystko niestety raczej nigdy tego nie dokończą, bo budują to dwie osoby i tak długo to trwa, że deski pękały pode mną.
2026-05-14 13:27:56
5
astr.ill
astr.ill :
mega się prezentuje
2026-05-14 17:06:46
7
tysia_190
<33 :
inspiracja z Asyżu
2026-05-15 16:24:42
2
franx6tv9gd
Franx6tv9 :
to moje osiedle
2026-05-14 16:10:18
5
skokwcok
Antek Nastawczy Nastawczy :
2026-05-16 11:05:55
3
joanna.duda86
Joanna :
to je budowa bez konca .
2026-05-14 19:34:31
9
morela._.la
✩morela✮ :
bardzo fajna jest stajenka w swieta, osiolki, owieczki kroliki sa co roku jezdze zeby je poglaskac tam
2026-05-14 16:17:05
7
sniferek_yt3
Szpaku🔥 :
moje miastooo
2026-05-19 17:07:15
1
cy3erbob
cy3erbob :
Kościół powstaje od ponad dwóch dekad. Budowany od maja 2000 roku. W 1999 Jan Paweł II poświęcił kamień węgielny oraz w tym samym roku została wydana zgoda na budowę.
2026-05-15 08:15:42
5
haiku_dnia
Haiku dnia :
Jeeezuuu, dzięki. Jadąc trasą przez Tychy, zawsze zastanawiam się, co to za budynek. No i w końcu wiem 😊
2026-05-15 14:54:26
2
lecram494
Marcel | IG:marcelbls :
Moja parafia
2026-05-14 14:56:07
3
szefitooo_michasss
szefitooo_michasss :
masz follow koleżko
2026-05-14 09:54:54
2
alynaaalina
Alina Gubernat :
Polecam odwiedzić szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia.Warto👍
2026-05-14 09:58:14
4
sabbath1962
Bogdan Ł :
a ja tam byłem jakieś 20 lat temu. Naprawiałem koparkę co z naszej firmy szef użyczył za darmo 👌😂 robiło wrażenie a to były poczatki
2026-05-15 14:21:59
1
aguinka
Aga :
Moje osiedle 🥰
2026-05-15 18:54:57
1
muminek194
muminek :
My na to mordor mówiliśmy xD
2026-05-14 19:04:20
2
userpi383syqxs
Beata :
Myślę że mały Asyż
2026-05-14 19:59:12
1
To see more videos from user @wegiel.jpg, please go to the Tikwm homepage.

Other Videos


About