halzeyask :
Це зовсім не окей, не можна щоб у знайомих людей був один психотерапевт, навіть якщо ви не дуже близькі друзі все рівно не можна. Те саме коли ти відносишся до людини не як до свого клієнта а як до друга, по-перше я хотіла сказати про те що 8 років це вже не окей, терапія не може тривати так довго, вона може бути такою довгою лише тоді коли людина також і співпрацює з психіатром (приймає ліки) тоді якщо це можу зрозуміти а так то ні. У такому випадку потрібно міняти психотерапевта бо він просто викачує з вас гроші. Коли вже ви співпрацюєте так довго то мені здається (я цю книгу не читала) щотерапія виглядає це як поговорити з подругою. А це має бути не так, крім того якщо почати гарно спілкуватися з людиною то у тебе появляється об'єктивна думка про цю людину і ти вже не можеш свідомо як психолог їй допомогти, по цій же причині ми не можемо приймати друзів, та родичів або в цілому знайомих бо у нас уже є про них своя думка. І да ви праві це як у випадку з батьками психолог не може бути одночасно і людиною яка допоможе тобі попрацювати травми і близьким другом, бо клієнт не буде вже думати про цю людину як саме про психолога, він може перестати робити домашнє завдання бо це мій друг типу він все пойме, і коли психолог спробує відкрити на щось очі, ця людина може образитись бо ти ж мій друг як ти можеш так і казати, і психолог хоч в таких випадках теж може стримувати себе щоб не образити цю людину. Тому це дуже погано
2026-05-15 13:54:16