@foodapest: 🇭🇺🍗Think of it as Hungary’s version of KFC, but better! loved by locals, always packed, affordable, and perfect when you need a quick bite!📍Csirke Csibész (They have two locations in Budapest: Nagymező u. 35, 1065, and the Lehel Market food court at Váci út 9–15, 1134. #budapestfood #budapestfoodguide #budapesteats #travelbudapest #hungarianfood
Budapest Foodapest
Region: HU
Saturday 16 May 2026 10:34:32 GMT
Music
Download
Comments
Just Scott :
They taste way better than KFC
2026-05-16 11:36:57
703
ismeretlen :
the I think is the bosnyák téri hentes
2026-05-16 13:06:06
20
Robiikaa2002 :
hát nem ez a hosszú élet titka
2026-05-16 19:44:00
17
Steve Molnar :
Mindenkinek ajánlom, brutál jó és mindig friss!!!
2026-05-16 18:20:02
41
Notleyley.x :
Trued it last night because of your vid! So delicious!! Recommend the big piece of chicken (that looks like Schnitzel) soooo juicy and tasty!!
2026-05-16 20:23:22
16
Chesto’s :
In what district is this😁
2026-05-17 07:39:09
8
Balogh Balázs (TISZA) :
Csirke Csibész ❤️
2026-05-16 17:24:18
41
Sab 萨布 The Legend ⭐ :
KFC is crap quality meat. Profit chasing
2026-05-16 19:23:42
0
🤷🏼♀️ :
A csirkemájas szendvics mindig megmentett hajnalban❤️Volt,amikor házára is vittem,hogy másnaposan megegyem😁
2026-05-16 19:24:34
17
GabrieleUngheresi :
Elég gyengécske volt..
2026-05-17 11:21:43
6
attilabank385 :
KFCS👍. Qrva Finom Csirke❤️.
2026-05-17 07:41:33
3
ponchototopo :
Hola que rico 😋 el próximo año iremos a comer ♥️😘
2026-05-17 02:40:05
0
terdik.vili :
Hajnalban a legjobb kaja !
2026-05-16 18:24:32
7
Bobby Bronco :
Legkomolyabb hely gyerekek
2026-05-17 13:51:58
3
Borsi :
20 évesen, a legjobb tavaszi salatas csirkemelles szendot ettem itt a hajnali orakban, ami eletet mentett😀
2026-05-17 19:18:53
5
Brigi :
Nem is hallottam erről a helyről. 😳 Mindenképp megnézem! 🥰🥰🥰
2026-05-17 09:26:54
3
Attila :
Legjobb hely a belvarosban
2026-05-16 13:06:55
7
NekoLady. :
Sokkal jobb, mint a KFC!!
2026-05-16 15:22:44
5
iᥫ᭡ :
2026-05-17 22:39:50
1
Bobe :
Nah... most még jobban telelesz 😅
2026-05-16 17:12:47
4
pampalini :
Az egyik legjobb!🥰
2026-05-17 05:18:41
2
ESSEXBOY60 :
See you in September ❤️❤️
2026-05-19 09:38:42
1
picnic :
reggel b7 után jó meleg rá totthúsos szendvics áhh 20 éve!!
2026-05-17 05:53:17
3
Tomi :
I don't know how many times this place saved my life on Friday nights 😂
2026-05-16 18:50:56
3
To see more videos from user @foodapest, please go to the Tikwm
homepage.
© 2021-2026 TikWM. All rights reserved.