@erdekessegmania: Azt mondják, hogy ha benedvesíted a kezed, akkor akár extrém forró folyadékokhoz is hozzáérhetsz anélkül, hogy megégnél. Egy amerikai munkás állítólag ezzel a módszerrel 2000 Fahrenheit-fokos magmát is megérintett sérülés nélkül. De vajon ez tényleg működik? A Mythbusters csapata úgy döntött, letesztelik a legendát. Először egy vörösen izzó acélgolyót hevítettek fel, majd vízbe dobták. A golyó körül azonnal egy vékony gőzréteg alakult ki. A fizikában ezt Leidenfrost-effektusnak nevezik: amikor a víz egy sokkal forróbb felülethez ér, a folyadék alsó rétege azonnal gőzzé alakul, és egy rövid ideig védőréteget képez. Ezután olvadt ólommal folytatták a kísérletet, ami körülbelül 750 Fahrenheit-fokos volt. Biztonsági okokból először egy virslit használtak emberi ujj helyett. A benedvesített virslit gyorsan az olvadt ólomba mártották, de az elszíneződött, és az ólom is rátapadt. Ez azt jelentette, hogy a védelem nem működött megfelelően. Jamie szerint nagyobb hőmérséklet-különbségre lehet szükség, ezért az ólmot 1000 Fahrenheit-fokra hevítették. Ezután újra benedvesítették a virslit, és ismét belemártották a folyékony fémbe. Ezúttal meglepő dolog történt: a virsli nem sérült meg, és az ólom sem tapadt rá. Ezután következett az igazi próba. Jamie levágta a körmeit, hogy az olvadt ólom ne szorulhasson a résekbe, majd teljesen bevizezte az ujját. Mély levegőt vett, és gyorsan belemártotta az ujját a forró, folyékony ólomba. Meglepő módon semmilyen fájdalmat nem érzett. Adam ezután még tovább ment, és az összes ujját az olvadt ólomba mártotta. Érezte, hogy a víz forr a bőrén, de nem égett meg. Többször megismételték a kísérletet, és minden alkalommal sikerrel jártak. A kísérlet végén úgy tűnt, hogy a legenda valóban igaz a Leidenfrost-effektus rövid időre tényleg képes megvédeni a bőrt az extrém hőtől.
Érdekesség Mánia
Region: HU
Sunday 17 May 2026 22:00:59 GMT
Music
Download
Comments
Tamás Hornyák :
ok, kipróbálom az arcommal🙂☝️.kössz a tippet
2026-06-03 15:54:57
13
Attila :
Mythic,te barom!!!!!
2026-06-06 23:16:51
1
Fnaf fornite gamer :
c°?
2026-06-07 07:25:08
0
Ambroziu Tar :
Igen
2026-05-23 19:16:59
2
atatata :
ja Láttam😎
2026-06-14 17:17:36
0
rberthima :
Működik
2026-05-24 17:06:33
2
Kolumban :
Én azért kihagyom
2026-05-22 16:05:54
22
OsX :
tökösek ! én nem mertem volna belenyúlni, kellenek az ujjaim, pl segget töröni. 😂
2026-05-25 16:43:58
6
Attilusmaximus :
"Missbusters" 🤣🤣🤣🤣🤣
2026-05-23 20:36:48
3
bigfott_360 :
tip: ne tarsd ott sokáig. (tapasztalat)
2026-05-28 19:37:39
0
Einstein. :
Ha szarral kened be még jobb
2026-06-20 15:14:14
0
dyaadavij7bw :
🔥🚑🤝
2026-05-20 12:20:12
3
István Nagy :
😳😳😳
2026-05-24 14:40:42
0
To see more videos from user @erdekessegmania, please go to the Tikwm
homepage.