Is the food still good for 5!days? Typically day 3 I am throwing food away.
2026-06-05 00:38:36
189
WhiteUnicorn6 :
I think im the only person on earth who doesnt like Chipotle 😬
2026-06-03 21:17:24
4229
brileigh1995 :
106 is so cheap for food for the week
2026-06-04 00:51:00
3171
B. Marie :
Is the rice safe to get for that long? I think I would be scared after the 2-3rd day
2026-06-04 11:22:53
151
tequila.shot1969.2❌️ :
we do the Texas roadhouse family meals and do the same thing!!
2026-06-05 02:47:40
431
Denise Buckley :
rice/brown rice $2. Bell pepper5/onion2 $6 4tomatoes salsa $2 blender..5$ Costco rotisserie chop up $ 3 tortillas Total=$18 vs chipotle $106
2026-06-11 03:07:30
23
Elizabeth McDonald :
How much was it ?
2026-06-03 20:01:40
100
Adriana | Twin Mom :
You aren’t supposed to eat old rice fyi!! I just learned about it but apparently it grows a bad bacteria
2026-06-11 03:42:50
6
VAdams92 :
Omg we spend $106 on like one meal out… 😭
2026-06-11 23:30:05
5
Brittany :
this comment section is so weird. She literally says "im not saying its cheap but its so convenient" . ofcourse you can make it for cheaper but that wasnt the point of the video.
2026-06-13 18:44:28
8
Moe :
Everyone talking about reheating rice… my mom would make a huge batch and we would eat it for a week I guess I’m immune 😂😂
2026-06-30 02:00:16
10
Sarah LaPorte :
Save yourself a ton of money and buy a couple boxes of this stuff at Sam’s. It is fantastic. By your own tortillas make your own rice and you have only spent probably $40 tops. I served this to a giant crowd of people and they thought I had gotten it at a restaurant. That’s how good it is.
2026-06-14 01:45:44
7
Lacinda Barton :
She said, "I'm not claiming that this is the most cost effective way, but we like Chipotle."
Then everyone in the comments keeps saying, "That's not the most cost effective!" lol exactly what she said.
2026-06-29 15:40:33
11
Heather!! :
I just did the 4 to 6 person meal and then for $10 added a second meet and I’m going to use this for lunches for me and my two kids for the next 3 to 4 days
2026-07-01 00:49:38
8
Olive :
Naaah 106 for the WEEK is a score! Great idea girl! ❤️❤️❤️
2026-06-29 14:17:41
5
sassysweetness9 :
For those interesting in spending less, my Bestie, put us on to Moe's catering. it's a little less than half the price, and you get chips. It last us at btwn 4-5 days sometimes longer. 😉
2026-06-29 21:12:17
5
KyleeCRod :
That’s amazing! We pay $100 for our family just to get dinner from them. Totally going to try this!
2026-06-11 01:21:11
6
Tony Smith :
Eating fast food every day from the same place sounds terrible
2026-06-27 22:04:26
6
Katie Young :
Oh my … you can make that on your own cheaper!
2026-06-04 02:41:24
411
MoldWarriorMamma :
dont refrigerate rice. rice actually can make u sick when its kept in the frig and kept without freezing
2026-06-04 14:11:42
7
The Good Wife :
Omg. You just changed my life!!
2026-06-06 14:55:27
6
Hannah Auton :
Y’all… you can put the rice & chicken in the freezer. It’s not that big of a deal 🙃
2026-06-05 21:17:14
28
Amber Whitman(Vance) :
Honestly $10 a plate is pretty affordable these days.
2026-06-10 01:00:02
5
Cindy Archuleta :
Good job. But rice n chicken and tortillas are less than 20 bucks 🤣
2026-06-29 19:04:40
13
To see more videos from user @mianwaylon, please go to the Tikwm
homepage.