@magdalenkafitmom: 🎭 Czekasz 8 miesięcy na wizytę u specjalisty na NFZ. Wchodzisz do gabinetu z listą objawów: ✔️ tyjesz mimo diety, ✔️ jesteś ciągle zmęczona, ✔️ wypadają Ci włosy, ✔️ nie możesz się skupić, ✔️ budzisz się bez energii, ✔️ masz obrzęki, ✔️ marzniesz nawet latem. Lekarz patrzy na wyniki przez 15 sekund i mówi: „Wszystko jest w normie.” „Proszę mniej się stresować.” „Więcej ruchu.” „Więcej snu.” „Proszę pić wodę.” KONIEC WIZYTY.🙈😞 I nie zrozum mnie źle. Nie twierdzę, że każdy lekarz tak działa. Nie twierdzę też, że każdy wynik przy granicy normy oznacza chorobę. Ale mam wrażenie, że wiele kobiet przez lata słyszy dokładnie to samo, podczas gdy ich organizm dosłownie woła o pomoc. Bo łatwo powiedzieć „proszę schudnąć”. Trudniej zastanowić się, dlaczego ktoś tyje mimo starań. Bo łatwo powiedzieć „proszę się wysypiać”. Trudniej znaleźć przyczynę przewlekłego zmęczenia. Bo łatwo powiedzieć „wyniki są w normie”. Trudniej spojrzeć na człowieka, a nie tylko na cyferki. Prawda jest taka, że często leczymy wyniki badań, zamiast pacjenta. A przecież nie chodzimy do lekarza dlatego, że źle wygląda nam tabela w laboratorium. Chodzimy dlatego, że źle się czujemy. I jeśli od miesięcy lub lat: ➡️ tyjesz „z powietrza”, ➡️ nie masz energii, ➡️ wypadają Ci włosy, ➡️ masz problemy hormonalne, ➡️ czujesz, że coś jest nie tak, to nie ignoruj swojego organizmu tylko dlatego, że ktoś powiedział: „jest pani w normie”. Czasem największym błędem jest bagatelizowanie objawów tylko dlatego, że mieszczą się w tabelce. 👇 Napisz w komentarzu: Jakie objawy bagatelizowano u Ciebie najdłużej? Ile razy usłyszałaś: „taka pani uroda”, „to przez wiek”, „to stres”, „proszę schudnąć”? Jestem ciekawa, ile takich historii kryje się za pozornie „idealnymi” wynikami badań. 😖 ⚠️ Pamiętajcie: interpretacja wyników zawsze wymaga oceny całego obrazu klinicznego. Sam wynik nie zastępuje diagnozy, ale objawy również zasługują na uwagę, nawet jeśli mieszczą się w zakresie referencyjnym. Zaobserwuj mnie, żeby jeść pysznie i odzyskać zdrowie. Korzystaj też z moich skutecznych i prostych diet na @mwellpl #zdrowiekobiety #hashimoto #insulinoopornosc #tarczyca #wynikibadan
Ig: MAGDALENKAFITMOM
Region: PL
Monday 15 June 2026 18:26:31 GMT
Music
Download
Comments
Dragonka___sweet :
na NFZ wyniki super, zdrowy tryb życia i jesteś młoda a później że dlaczego pacjent olewa badania bo choroba już zaawansowansla
2026-06-16 07:53:20
57
Dziamdziak :
A potem lekarze dziwią się, że ludzie szukają pomocy w Google i diagnozują się przez chat GPT. Gdyby nie Internet nie przyszłoby mi do głowy żeby zbadać ferrytyne, która okazała się być poniżej normy
2026-06-16 08:08:54
33
patrycjaorzewska :
2 miesiące po porodzie poszłam do lekarza i na pytanie o jakieś badania usłyszałam, że wyglądam dobrze więc nie trzeba nic sprawdzać.
2026-06-15 20:50:20
19
Aśka :
ja z ferrytyną 3.1 poszłam do hematologa w MSWIA i stwierdzila babeczka ze ona sie na anemii nie zna i zapisała mnie do swojego kolegi za 3 miesiące........ 🤣
2026-06-16 05:53:42
4
Anna :
przez 4 miesiące słyszałam że wyniki super 😏 poszłam w końcu prywatnie , karta dilo , diagnoza rak krwi 😏 , mogłam chodzić jeszcze dłużej i słyszeć że jest świetnie😏
2026-06-16 06:42:15
21
gosia_n_pmu :
O ja mam te same objawy poza marznięciem.stosy badań i nic
2026-06-15 18:37:54
0
ANT :
TSH 4,2 to nie jest dobry wynik 😳
2026-06-16 08:18:23
1
Gothamira96 :
Skąd ja to znam
2026-06-15 18:39:14
0
ARA :
lub hemoglobina glikowana 5,6 ....jest w górnej granicy normy ale w normie .... za to powinny być pozwy o narażenie życia i zdrowia.....
2026-06-16 14:11:18
7
Diana Shevchenko :
A jak zaczynałam brać leki od endo i ortopedy, to później słyszę - po co te badania, jak ma pani wszystko w normie. I nie chcą kolejne opakowania przepisywać. Ciekawe dlaczego już jest „w normie” 🤔😅
2026-06-16 11:24:28
3
ps :
Spoko mi w luxmedzie też internista mówił że ferrytyna ponizej normy to nie problem
2026-06-16 13:08:58
0
Bella*w*rayu :
ja zawsze słysze, że taka moja uroda
2026-06-16 06:57:01
3
🐚 :
Miałam odwrotnie, prywatnie tak usłyszałam 😂 zrobiłam u rodzinnej badania krwii, jak przyszły wyniki dzwonili sami z przychodni że mam przyjść bo dramat o zdiagnozowali 3 rzeczy
2026-06-16 08:29:32
5
agatabog1 :
Ja tez wedlug badań okaz zdrowia
2026-06-16 09:02:21
1
AlexSkyDragon :
Taka jest większość lekarzy, prywatnie również. Moja lekarka nie chciała spojrzeć na wyniki badań.
2026-06-16 17:41:41
0
Wiera Prus :
Ja poszłam do lekarza i mówię że jestem senna zmęczona i chciałabym pobrać badania a lekarkaowi a po co wszyscy tak mają .
2026-06-17 14:24:01
1
user27373883 :
ostatnio feretyna była ok10-12, TSH ok 6 a ja się czuję świetnie 🤣trchoww włosy wypadały ale to raczej dlatego że wcześniej miałam większe TSH.. ale fakt jest taki że czułam się super nawet przy TSH 15🤣 nawet schudłam ostatnio...
2026-06-17 20:47:36
0
patriszja88 :
skąd ja to znam
2026-06-16 20:43:32
0
Natalciakxd :
ostatnio byłam u lekarza z wynikiem kwasu foliowego poniżej normy, a lekarz "aleee to nic, to nie ma znaczenia" 😂
2026-06-17 21:20:55
0
Patrycja 🧙♀️ :
Jeszcze nie stresować się i chodzic na spacery!
2026-06-16 16:38:27
0
Kazumi Aiko :
Ja to co hwile słyszę
2026-06-17 15:22:24
0
Marianna Ruda508 :
no jak masz witaminę d 3. 20 to nie możesz się dobrze czuć bo jesteś osłabiona będziesz się dobrze czuła jak będziesz miała w okolicy setki albo powyżej setki ja się najlepiej czuję jak mam 180-190 to wtedy super się czuję to znaczy że jestem na słoneczniona chociaż teraz ostatnio nie ma słońca ktoś podpieprzył
2026-06-16 16:53:34
0
Malina_Skin_Diary :
młoda jak młoda, mojej mamie na NFZ guz zniknął widac go tylko prywatnie
2026-06-15 19:52:37
6
TinkaCinka :
wizyta na nfz... ja ppszlam prywatnie do endo..., zaplacilam 200zl, zlecil badania, oczywiscie wszystkie.prywatnie, druga wizyta - 5min, wszustko ma pani w normie, ja nic wiecej noeoge zrobic... iczywiscie 200zl... na.moje naciski ppwiedzial, ze moze warto isc do dermatologa (wypadanie wlosow) a ze ze w rok przytylam 10kg? naaah niewazne... mieszcze sie w BMI.to wszystko ok...
2026-06-16 05:58:14
1
ala ma kota :
u mnie ferrytyna 45 a Wit d3 50 i ja nadal uważam że to jest za mało. a co dopiero przy takich wynikach 😳 leżec bez siły i czekać aż wszystkie włosy wpadna
2026-06-16 10:06:18
1
To see more videos from user @magdalenkafitmom, please go to the Tikwm
homepage.