@michalkostrzynski: MSWiA informuje na swoich profilach, że Polska nie ma obowiązku przyjmowania migrantów z innych państw i nie będzie ponosić kosztów z tytułu ich nieprzyjmowania. Nie mówi jednak nic o tym, że tylko warunkowo jesteśmy zwolnieni do końca 2026 r. z wymogów, jakie stawia Pakt Migracyjny. Dodatkowo w całej Polsce przybywa osób, które nieoficjalnie i nielegalnie trafiają do naszego kraju. Kilka dni temu kamery w Warszawie zarejestrowały o 3 w nocy busa, który w centrum miasta zatrzymał się w podejrzany sposób. Wysiadła z niego duża liczba osób wyglądających na „przybyszów”. Sytuacje tego typu się mnożą. Jesteśmy do tego przyzwyczajani, a nasza czujność jest z premedytacją usypiana. Rząd gotuje nas powoli.