Sunt singura la care totul a fost 80/20 ? 80 el🥰. Grija pe care a avut-o, nopțile cand ma lasa sa dorm, faptul ca m a sustinut cand am spus ca numai vreau sa alaptez, masajele, nasterea cand imi soptea ca pot si ca e cel mai noroc, totul🥰 absolut totul, am facut 20% in comparatie cu tot ce a dat el🥹
2026-06-16 09:50:24
53
Cataleya’s mommy🎀🤍 :
Ai dreptate nimic de zis ❤️dar nici trezitul la 3 dimineața în fiecare zi și mersul la muncă cum o face soțul meu pentru a avea tot ce ne trebuie în sarcină și după ce am născut nu a fost 50/50 ,consider ca ambii părinți facem sacrificii și avem rolul nostru special în familie și trebuie să ne înțelegem unul pe altul .
2026-06-16 20:54:47
28
Roxana. :
Cine s-a regăsit în asta?
2026-06-16 09:41:04
23
Lucian 1978 :
ferească Dumnezeu
2026-06-17 13:18:35
2
Mario :
asta a fost la tine 😉
2026-06-17 21:07:34
1
🪷 Gabi | Viață de Mamă💜 :
asa este 🥹
2026-06-23 20:50:16
1
simple :
na la caras, na
2026-06-17 10:59:41
2
Mihaela(Marketing digital) :
Doamne ferește 😳
2026-06-17 15:18:25
0
Ryuu :
nu..si nici sa va suferim arfele si moodurile nu e 50 50.
2026-06-17 08:49:40
2
Bianca :
Bravo!!!
2026-06-16 13:17:41
1
Danciu Nelly :
Mi-am asumat toate astea când am rămas însărcinată 🥹🥹 Nu a fost ușor de loc, dar a meritat din plin ❤️Tot ce îmi doresc acum, e doar sănătate 🥹❤️
2026-06-17 03:57:56
8
Marina :
Mda.. realitatea tristă.
2026-06-17 11:56:01
6
Madllen :
La mine a fost 100/0, când faci copii trebuie să faci atât cât poți duce, pentru că nu a întrebat odată de copil, nici eu nu am cerșit nimic,mi-am asumat, Dumnezeu e cu noi.
2026-06-17 15:30:12
5
Geanina MD. :
Realitatea e altfel si la noi, am facut un copil ca familie dar el e merru la munca si mami e dedicata 100/100 ca altfel nu are cum!🙏
2026-06-18 19:46:46
3
S.T :
100%
2026-06-17 06:11:52
3
✨️Manuela✨️Alan13✨️ :
Asa este🥰
2026-06-16 18:24:32
1
Mihaela Mi :
Noi am ajuns la BioTexCom după ce aproape renunțasem. Nu pot spune că a fost ușor, dar a fost una dintre deciziile pe care nu le regret
2026-06-23 09:03:39
0
inna Alina :
Sarcina a fost 60/40 Eu însărcinată dar el făcea totul cand eu nu puteam si am fost tratata ca pe o prințesă!
Nașterea prin cezariana a fost 100% a mea DAR el a facut tot ce ținea de copil,plus sa ma alimenteze,sa ma spele,sa ma ridice,sa ma aranjeze etc
Alăptarea a fost 50/50 Eu ma pompam el o alimenta
Nopțile pierdute au fost 50/50 trezirile cu bebe le făceam eu dar el muncea si cand venea acasa ma lasa sa mai dorm 1,2,3 ore cat aveam nevoie si stătea el cu bebe dupa care dormea el
Recuperarea după cezariana 30/70 Eu ma recuperam iar el făcea totul ca eu sa ma pot recupera
Stiu,din pacate nu in toate cazurile este asa dar mai sunt si barbati minunați care ajuta femeile si își iau rolul de soț si tata in serios! 🥰
2026-06-16 12:41:38
53
👑 Miha Busu 👑 :
eu am traz lozul câștigător e greu dar si frumos acum au 3 ani jumătate si se cearta cu mine sa se dea cu ruj😅😅😅
2026-06-17 04:42:50
10
Books & Beans Windsor :
Si m-ai suntem condamnate cand spunem ca nu vrem copii!!😳😳
2026-06-16 13:19:49
17
izbasamarius :
Nici destrăbălarea n-a fost 50/50 ?
2026-06-17 14:34:55
1
Alina🦋 :
Nu știu ce sa zic ca eu nu am muncit deloc toată sarcină, până nici gunoiul nu mă lasă să îl schimb eu sau să car o sacoșă mai grea decât o pană, lunar am făcut cumpărături de mii de euro și nu a zis nu la nimic din ce voiam să cumpăr, am pus câte 200-300€ pe săptămână deoparte pentru bebe, el gătește și curăță casa(se supără dacă încerc să fac eu ceva prin casa) și dacă voiam ceva schimbat în camera, indiferent ca e mobila, lampa sau decor, imediat se rezolva. A fost la toate controalele, nu a trebuit să merg cu autobuzul sau cu taxiul, ci pleca de la munca mai devreme să mergem împreună, ieșim săptămânal de măcar 2 ori să mâncăm în oraș și tot așa. Toate astea și el are 2 locuri de munca. Așa ca dacă unele alegeți leneși lângă voi care doar vă fac viața mai grea decât mai bună nu e vina noastră să zicem toate ca da, vai ce greu e să duci o sarcină 😅
2026-06-18 14:24:02
4
marius sina :
Fătuco, prea pui botul la vrăjeli ieftine.
Suntem pe această lume pentru a ne perpetua specia . Depinde de fiecare și de cuplu cum va trăii.
2026-06-18 12:22:33
1
To see more videos from user @its.roxanaelena, please go to the Tikwm
homepage.