@andreea_casaluxsp: Multi cred ca in Spania nu se traieste bine! In provincia Alicante o familie cu 1 copil poate trai decent cu 2500-3000 euro si cu chirie, sigur daca ai casa proprie lucrurile se imbunatatesc, practic la venituri de 3500 euro putem discuta de confort real. Tu de cati bani ai avea nevoie sa traiesti bine? #andreeainspania #fypromania #viral #costulvietii
Pleaca destui fiti sigura , doar ca nu fac publicitate !
2026-06-17 22:30:22
1
Mihaita Matis :
Fiarte bine sa traieste in Spania
2026-06-19 21:58:34
1
Viorel Soare :
wau , 3000 Euro lunar trăiești oriunde in lumea asta , dar daca aș veni acolo pentru inceput ca necalificat , și am 1200 euro net lunar , cum trăiesc oare lunar singur ? va doresc multa sănătate și o zi binecuvântată
2026-06-17 15:05:14
2
Aly Epure :
AM 23 DE ANI IN SPANIA AM CASA MEA SI TRAIM BINE SINTEM 2 PERSOANE INCA MAI PUNEM DEOPARTE
2026-06-17 13:28:44
2
Nelu Renghea :
Noi avem 22 de ani in Spania casa si tot ce isi doreste o famile locuim cu baiatul si nora si pot sa va spun ca in Spania vrei sa cistigi bine trebui sa sti sa faci ceva adica o meserie si sa nu te uiti la ceas cind muncesti noi sintem cu banii inpreuna si ne merge fenomenal nu au scazut salariile ba au urcat Va scriu din Medina del Campo Valladolid Multa sanatate
2026-06-17 18:27:59
1
Nina :
daca ai casa ta , gasturile sunt mai mari , si ca sa traiesti bine trebuie sa munceasca amandoi
2026-06-18 06:37:16
0
Pepe Balanica :
Acum 3 trebuie sa aiba 4000-4500€ .Am 36 de ani in Madrid cred ca am o părere obiectiva si sinceră.🥰
2026-06-17 18:16:30
1
ligiadragoi5 :
Cu casa plătită si cu 2000 de euro poti trai f bine si poti sa iti permiti si sa sa economisești daca vrei.🤣🤣
2026-06-20 23:33:06
1
Andreea in Spania :
Cum se traieste in Spania? Tu de ce venit lunar ai nevoie ca sa traiesti in Spania?
2026-06-17 13:34:36
3
Sorin Iordache :
traiesti bine daca ai casa ta si noi la 60 ani cu 2500euro o ducem bine Castellón.
2026-06-17 21:14:14
2
Iuliana Gianina Bana :
cu 1600 o familie de 2 adulti si doi copii traim foarte bine nu ne lipseste nimic masini casa teren si viata frumoasa
2026-06-17 19:34:02
1
budian aurelia :
vreau și eu în agricultura
2026-06-18 05:38:21
0
FLORIN SCORPION🦂🦂 :
lumea se referă la faptul că nu mai poți să strangi bani că înainte pentru că și în România au crescut preturile la case terenuri și salariile. etc.
2026-06-17 20:04:10
0
Marian Corozanu :
măi mami 300 de mii de români au părăsit spania în ultinii 15 ani,caută pe youtube.
2026-06-19 07:27:50
0
Ione :
Tu vezi grevele care sunt pe aici prin Spania?( toate programările la spital sunt anulate, medicii au luni de zile de când sunt în grevă; aștepți mai bine de opt luni să te vadă un specialist). Chiriile au urcat enorm de mult, tinerii nu își pot permite independizarea( trăiesc cu părinții și la 30 de ani). Mulți trăiesc cu ajutor social, etc. Au plecat foarte mulți din Spania, mai caută informații. Cei ce au mai rămas sunt cei veniți de ani buni( peste 20 ani)care au reușit să plătească o casă și să aibă un serviciu bun.
2026-06-20 15:02:58
1
Cristian Preda :
au plecat sute de mii de români
2026-06-17 13:20:17
3
monicamarin857 :
Eri la stirele din Spania spunea ca 42%din tineret sunt in depresie din cauza nivelului de trai .
2026-06-17 21:10:47
1
danut petrila :
Spania este visul UE
2026-06-17 18:09:07
0
☀️Natura_Oficial🌤️ :
După 22 de ani de Spania 🇪🇸 Valencia ,pot spune ca in fabrica unde lucrez (depozit foarte mare de mobilă )Salariile pornesc de la 1380 euro net (70 % din muncitori iau salariul acesta ),iar eu am 17 ani vechime și în acești ani ,mi-a crescut salariul cu 200 euro 💶 ,iar preturile au crescut destul de mult !Sotul șofer cistiga în jur de 2600 euro 💶!Asa ca ,pot spune ca inainte un salariu se consuma iar celalt il puteai pune deoparte!!!!😅Dar acum ….,😁😂In Spania 🇪🇸 se trăiește bine daca muncești atit soțul cit și soția ,dacă nu …..,👎🏻😂
2026-06-17 18:18:04
1
To see more videos from user @andreea_casaluxsp, please go to the Tikwm
homepage.