@p.a.c.uu: Germania este singura țară din lume în care plătești apa de ploaie !! 🤣🤣 #apa #ploaie #germania🇩🇪🇷🇴 #viataingermania #viralvideos

𝐏.𝐀.𝐂.𝐔𝐔  🏆 11:11
𝐏.𝐀.𝐂.𝐔𝐔 🏆 11:11
Open In TikTok:
Region: NL
Wednesday 17 June 2026 19:06:15 GMT
62044
855
445
156

Music

Download

Comments

chivu.7373
Chivu.7373 :
și în România se plătește apa de ploaie.😁
2026-06-18 03:00:26
81
_mystique_x
Mystique_X :
Care e problema? Este vorba de apa de ploaie de pe suprafețele impermeabilizate acoperișuri, parcări, alei, curți betonate etc. ajunge în sistemul public de canalizare. Cu cât ai mai multe suprafețe impermeabile pe proprietate, cu atât mai mult ape pluviale produci plătești mai mult. Încurajează proprietarii să desigilizeze suprafețele, adică înlocuirea betonului cu pietriș, gazon, dale permeabile etc. Sau să Instaleze acoperișuri verzi, sa folosească cisterna pentru colectarea apei de ploaie sau să creeze sisteme de infiltrație pe proprietate, astfel încât apa să nu mai ajungă în canalizare. Pe scurt plătești taxa pe apă de ploaie pe proprietatea ta care poate să ajungă în canalizări sau să producă inundați în zonele urbane. Dacă vrei să scapi de taxă folosește suprafețe permiabile.
2026-06-20 17:20:18
3
nliviu.dinu
nliviu dinu :
și în Romania se plătește dacă nu știai până acum!? 🤷🤔🫣🤫🤪🫵👍💪
2026-06-17 23:50:54
24
ancamitroi1
ancamitroi❤️❤️ :
Nu ești informat corect , Românii plătesc din totdeauna această taxă și se numește apă fluvială 🤣🤣🤣
2026-06-19 11:06:10
13
ionut00947
ionut009 :
și noi plătim...din 2000
2026-06-17 20:06:33
3
cristinatunza1
Tunza Cristina :
nu este adevarat si an romania se plateste si apa de ploaie
2026-06-17 20:44:51
5
rel_663
Rel_66 :
si in Uk
2026-06-17 23:15:06
1
chende.dan
chende dan :
și în România se plătește
2026-06-18 03:06:00
12
verso76
Sorina Vermeulen :
și la noi
2026-06-18 13:10:03
1
constantincojanu9
constantincojanu9 :
Si la biserică platesti....
2026-06-18 07:36:16
1
petersilie02
Stuttgart :
2026-06-17 19:21:54
7
dananikol
Dana Nikol :
Esti in viata?
2026-06-18 04:04:01
1
blindurody
pisicaBlindu Rody :
și în România se plătește de mulți ani !!
2026-06-18 06:14:23
20
ion.stoica5
Ion Stoica :
si la noi se pla
2026-06-18 08:37:32
1
haralambieifrim19
haralambieifrim19 :
Si in Bucuresti platesti canalizarea pe apa de ploaie.Se calculează in funcție de suprafața terenului pe care-l deții .
2026-06-18 09:45:36
10
s1o2r7
s1o2r7 :
Se plateste si in Spania. Daca recuperezi apa de ploaie,platesti. Si ni spun ca e normal,doar ca aveti exemplul clar cum ne indreptam spre o dictatira europeana,mai ceva decat cea comunista. Noua dictatura digitala va fi mult mai rea,si deja se simte .
2026-06-17 22:56:05
6
petrestefan4
Petre Stefan :
Ia verifica tu pe factura de apa nova să vezi ce scrie, dacă tu crezi că doar la nemți e plătește!🤣🤣🤣🤣
2026-06-18 05:14:37
6
maria.tatu1
Maria Tatu :
Și în România se plătește.
2026-06-18 04:00:16
3
danieladanila136
danieladanila136 :
Abea acum ai descoperit? Se plătește din 2011
2026-06-19 15:04:10
5
pisicutzaboy.obro
Pisicutzaboy Obroznica :
nu creed, whaaat? nu exista asa ceva
2026-06-17 19:35:41
2
simosimona359
simosimona 359 :
si in România se plateste stai lunistit
2026-06-18 07:41:54
1
pilger161
paladinul :
mai este si in usa
2026-06-18 05:51:30
1
danbadea428
Daniel :
Unde dreaq plătește mă apa de ploaie ?!!
2026-06-17 20:18:08
2
chindeagabriel
chindeagabriel :
și in România se plătește
2026-06-18 03:53:54
4
dinutucu
dinu :
eu nu plătesc nici măcar apa rece de 15 ani aici
2026-06-18 05:00:06
2
To see more videos from user @p.a.c.uu, please go to the Tikwm homepage.

Other Videos


About