Succes tuturor și celor de a 8 și a 12 să ne ajute bunul Dumnezeu pe toți 💗
2026-06-20 21:41:53
222
Iulia 💎 :
pt ca inveti mecanic
2026-06-21 06:33:14
49
anne :
este ceva ce ar trebui interzis bacu la romana
2026-06-21 19:01:07
72
𓆝 𓆟 𓆞 𓆝 𓆟 :
Pentru ca nu le inveti structurat
2026-06-21 08:20:58
36
denisaaa.hg :
si mie regina , le am inv pe toate in max 5 zile 🙏
2026-06-21 08:02:25
22
Stephanie✨ :
nu trebuie sa tocești. trebuie sa înveți
2026-06-21 20:52:28
2
11.natyyy🎀✨😝✌️🦋 :
mersi că mi-ai dat accept pe bump❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
2026-06-20 19:45:41
3
andreea_flora :
Bro ăștia care vor intra acum la liceu în 2030 vor avea mai mult materi din care să dea chiar și materi pe care nu le-au făcut la liceul lor mi se pare o bătaie de joc
2026-06-21 07:18:06
3
Letal :
daca invatati 5 pagini un eseu😂😂😂
2026-06-21 16:20:36
12
Alessia :
pe mine m-a ajutat sa grupez operele in curente si sa folosesc aceleasi trasaturi si aceleasi elemente de structura. De ex, la realism am ales tipologii si veridicitate la trasaturi, simetrie incipit final si perspectiva narativa la elemente, titlul si conflictul de rezerva. In plus, nu am mai invatat operele individual, am facut un folder cu trasaturile operelor, unul cu teme si scene, unul cu elemente de structura si unul cu context si concluzie. In felul asta legaturile se vad mult mai usor. Un alt ex, la context in revista Convorbiri literare se incadreaza 4 opere(clasicele)
2026-06-22 20:00:16
2
goat☆Ahmed💙 :
mie mi se pare mult mai greu la istorie🥲
2026-06-21 18:32:45
9
Maria :
Doamne e horror😭😭🩷
2026-06-21 20:20:33
2
*ੈ✩pukeurfuckingheart✩‧₊˚* :
si eu. acum invat 2 opere pe zi si urm zi inainte sa la iau urmatoarele 2, le recitesc alea de 2-3 ori in timp ce le explic la perete
merge mai bine ca nimic
2026-06-21 19:11:45
8
️ :
Ai putea sa-ti alegi la fiecare opera niste repere specifice(personalizate pe textu respectiv) in juru carora sa construiesti eseul. Nu stiu ce tehnica folosesti, dar schematizat mi se pare cel mai eficient, dezvolti esentialu acolo, pe foaie, pornind de la idei de baza, simple. Message me if u need help 🙏
2026-06-21 10:52:00
6
A👻 :
mersiiiiiiiii ca mi ai dat accept pe bumppppp💗💗💗💗
2026-06-20 20:32:53
3
L :
Creierul meu acum:
2026-06-22 14:43:11
6
𝓘 :
totul este în mintea ta, doar trebuie să le înveți zi de zi, și să îți găsești stilul tău de a învăța, am învățat 9/12 opere și le știu pe toate cap coadă
2026-06-21 15:21:08
3
🌸 :
Girl, ai citit cărțile?
2026-06-21 20:11:20
1
Trap rap :
da la istorie eu am de cosit
2026-06-21 09:53:30
1
Maccollab :
La noi fetele adorm in birou, de la invatatul la romana 🥲
2026-06-22 16:13:58
0
🎀ădălina :
și eu
2026-06-21 18:25:07
0
𒉭 :
exact la fel 💔
2026-06-21 17:55:41
0
Gloria :
Încearcă să transcri lucrurile importante pe ceva și când uiți citești de acolo ptc atunci când scri ceva îți aduci mai bine aminte
2026-06-21 05:33:18
0
To see more videos from user @grwm.avlexa, please go to the Tikwm
homepage.