@aleksandramarrta: VLOG plac zabaw, park, obiad w restauracji 🛝🤰🏼 A wy jaka macie różnicę wieku między dziećmi? #aleksandramarrta #Vlog #spedzzemnadzien #ciąża #rodzeństwo
Jest nasz 3 rok po roku z doświadczenia wiem , że dopóki jesteś dzieckiem to rodzeństwo jest przekleństwem ale jak już jesteś dorosła to inaczej na to patrzysz i masz najlepsze koleżanki
2026-06-21 15:26:30
31
Wero.Nika251 :
Już myślałam, że jesteś w ciąży 😁
2026-06-21 13:47:22
30
Mimi :
Mój 5 latek jest zachwycony bycie starszym bratem, już się nie może doczekać kiedy wyjdzie z brzuszka mimo że to ja go nastawiam raczej na to ze bedzie ciężko, że pewnie będzie płacz i tak dalej
2026-06-22 10:31:35
1
julka.829 :
hmmm.. ja myślę, że taka reakcja u 5-letniego dziecka może być całkiem normalna. Dla malucha informacja o ciąży często oznacza dużą zmianę i może budzić lęk, że straci część uwagi rodziców albo że jego świat się zmieni. Dzieci w tym wieku często reagują bardzo emocjonalnie na takie wiadomości🙃
Jednocześnie warto pamiętać, że to dorośli podejmują decyzję o powiększeniu rodziny. Uczucia dziecka są ważne i trzeba je wysłuchać, ale nie ono powinno decydować o tym, czy rodzina będzie miała kolejne dziecko. Rolą rodziców jest pomóc mu przejść przez te emocje, dać poczucie bezpieczeństwa i pokazać, że nadal będzie kochane i ważne🫶🏼💋A wy jesteście super! Buziaki
2026-06-21 12:08:16
13
CECYLKA :
Bez różnicy 😅 u nas jest minuta 😅 rywalizacja jest głównie o uwagę rodzica i teraz kiedy mają prawie 4 lata widać że potrzebują spędzić czasem takie sam na sam z rodzicem żeby poczuć się ważnym i wysłuchanym ☹️😏 ale siebie nawzajem uwielbiają mimo wszystko 🫶🏻
2026-06-22 19:20:15
1
emilia.czerwonka :
Ja z bratem mamy różnice 7 lat i nigdy nie mogliśmy się dogadać. Ja zwyczajnie nie chciałam mieć rodzeństwa. Natomiast mój mąż ma siostrę młodsza o 9 lat i dosłownie błagał swoich rodziców o rodzeństwo a ich relacja jest cudowna
2026-06-21 14:30:16
8
bewu :
z siostrą też mam 5 lat różnicy. obie jesteśmy po dwudziestce i jeśli mam być szczera to różnica wieku zatarła się dopiero kilka lat temu, wcześniej była „przepaść etapów życia"
2026-06-21 13:03:47
5
kinia :
Z moją siostrą jest 8 lat różnicy. I to prawda, gdy jest większa różnica wieku to jest ciężej. Lecz gdy ja mam zaraz 22 ona ma 14 to jeszcze jesteśmy na innych etapach, ale jest zdecydowanie lepiej niż gdy była różnica 4 latka - 12 lat. Teraz przynajmniej się dogadujemy, a gdy byłyśmy obie mniejsze to łopanie😟 Z biegiem czasu chciałabym zmienić nastawienie do siostry, ale no byłam dzieckiem wiele rzeczy jeszcze nie rozumiałam, ale teraz mogę powiedzieć, że mam najlepszą młodszą siostrę pod słońcem!🥰
2026-06-22 05:47:21
1
D. :
Moje corki maja 21 i 17 lat. I w sumie byly okresy , ze sie kłóciły okropnie I takie , ze sie dogadywały lepiej. Teraz jest ok. Myślę, ze to nie kwestia wieku a bardziej charakterów.
2026-06-21 17:36:53
16
zuzia🌸🦋⛅️ :
roznica wieku nie ma tu znaczenia, wiem po sobie w jaka panike i furie wpadalam ilekroc moi rodzice chocby wspomnieli o rodzenstwie dla mnie. moim zdaniem to byla chec bycia taka one and only i nawet nie zazdrosci o np zabawki czy takie rzeczy materialne tylko bardziej zwzdrosci o rodzicielska milosc ktora przy posiadaniu rodzenstwa musialaby byc rozdzielona zamiast skupiona ciagle tylko na mnie. byc moze Nela czuje sie tak samo
2026-06-22 06:17:06
1
Magda Kalinowska :
Myślę że wszystko jest zależne od naszego zaangażowania u nas różnica też prawie 5 lat, mimo że córka bardzo się cieszyła to na początku była też zazdrosna, bardzo dużo z nią rozmawialiśmy pokazywaliśmy że obie są takie same i na ten moment gdy młodsza ma ponad rok ich relacja jest cudowną i takiej życzę każdemu 🥰
2026-06-21 20:12:39
3
Costa🎀 :
Ja właśnie się tydzień temu dowiedziałam ze jestem w ciąży i nie wiem jak to przekazać synowi
2026-06-21 19:16:20
1
Anna 🎀 :
z jakiej firmy lozko?
2026-06-21 21:44:33
2
love gymnastics🩷🩷 :
Jeju już myślałam że pani jest w ciąży 😂💗💗
2026-06-22 06:15:19
1
Madlene :
Fajnie. Będzie trójka
2026-06-21 14:03:20
3
𝑒𝑣𝑎/💙🪄 :
Musisz chwilę poczekać ja mam różnice międy siostrą mam 8 lat różnicy jak ona miała 16 to ja 8 żarłyśmy się jak psy a teraz jak ona ma dwadziescia pare a ja jestm dużo starsza to jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami
2026-06-22 03:47:00
1
kingaklimek :
U nas różnica niecałe 2 lata i mimo, że jest było i jest ciężko no bo jak rodziła się druga córka to pierwsza nadal była maluchem to plusem tej sytuacji u nas było to, że nie było kompletnie zazdrości u starszej córki. Młodsza za tydzień kończy rok i nadal się nic nie zmieniło i fajnie patrzeć jak coraz więcej bawią się razem 😊
2026-06-21 17:05:30
1
𝓛𝓪𝓾𝓻𝓪 𝓡𝓪𝓴 :
U mnie dziewczyny mają 1,5 roku i 8 miesięcy i wydaje mi się że to najlepsze co dla nich zrobiłam że mają siebie, pierwsza córka jest zakochana w małym bejbi i czuje że będą cudownymi przyjaciółkami na przyszłość 🥹
2026-06-21 21:55:39
1
✨️Goshkaa✨️ :
Ja mam 16lat młodszą siostrę i to najlepsze co mogłam sobie w życiu wymarzyć ❤️Nie wyobrażam sobie bez niej życia 🥰
2026-06-21 14:16:04
3
Sandra :
1
2026-06-21 12:00:29
1
Magdalena Kuczok :
u nas 2,5 latka i 10 miesięczna siostra jak dla mnie idealna różnica choć czasem jest ciężko
2026-06-21 16:17:21
3
Amelia✨🤍 :
Ja z siostrą mam różnice wieku 7 lat, na początku bardzo chciałam mieć rodzeństwo a później kiedy się pojawiła nie było tak kolorowo, nie potrafiłyśmy ze sobą rozmawiać, dopiero od niedawna kiedy ja się wyprowadziłam z domu mamy dobry kontakt ze sobą, także chyba jednak mniejsza różnica wieku jest lepsza 😅
2026-06-21 13:42:14
3
rybelka8 :
wydaje mi się, że to zależy od charakteru dziecka. ja mam dwie siostry. różnica między nami to 5 i 12 lat. z siostrą najstarsza relacji nie mam żadnej, z średnia relacje zaczęłam mieć dopiero jaki dorosła kobieta. sama jestem Mamą dwójki dzieci. syn ma 4.5 r córka 6 MSC. syn jest wspaniałym starszym bratem, bardzo troszczy się o siostre, sam chętnie pomaga. córka jak tylko widzi starszego brata to szaleje z radości. wydaje mi się, że duża rolę odgrywa to, że moje dzieci są różnej płci. nie wiem jak on zareagowałby na brata 🤷🏼♀️wkładamy też ogrom wysiłku w czas 1:1 oraz czas tylko z nami bez młodszej siostry.
2026-06-22 18:34:39
2
xxyyzza :
U nas 3 lata. Na ten moment starsza córka jest zachwycona bratem. Od początku staramy się ją włączać w opiekę, mówić, że kiedy ona się pojawia to mały przestaje płakać i na ten moment jest radość. Co będzie dalej? Nikt tego nie wie 🧸
2026-06-21 20:32:39
3
Mika :
ja co prawda mam 13 lat starszego brata ale jak ktoś ze znajomych rodziców żartował że mogą mi przynieść braciszka albo siostrę to w wieku 5 lat reagowałam tak samo jak twoja córka. nie mam młodszego rodzeństwa i nie ukrywam to był dla mnie strach przez długi czas że może się ktoś nowy pojawić ale myślę że twoja córka napewno z czasem będzie bardziej pozytywniej nastawiona do młodszej siostry 😅
2026-06-21 16:20:39
2
To see more videos from user @aleksandramarrta, please go to the Tikwm
homepage.