@edwinkluschhatia: Respectul și bunul simț german. Felul cum ești tratat oriunde, te face sa te simți respectat, sa te simți valoros! . #RomaniiDinGermania #RomaniiDinGermania #ViataInGermania #OameniCuRespect #LectiiDeViata
Sunt de 36 de ani in Germania, aici mi-am crescut copiii, aici imi cresc nepotii. Mulțumesc lui Dumnezeu ca m-a adus aici si nu am regretat niciodata. Aici sunt "acasa".
2026-06-23 05:52:49
17
no Name :
daaa,pai platim destule taxe. sunt amabili.
2026-06-25 06:41:55
1
☀️Adeliina☀️ :
Exact! De aprox 5 ani in Germania și într-adevăr: respectul muncitorilor din instituții, școli, spitale sunt cu adevărat de apreciat și respectat! Și răbdarea multor m-au făcut să-mi placă enorm țara asta ! La început când am venit aici și nu știam limba ei mereu vb rar și se asigurau ca am înțeles - chiar puneau ei traducător și își făceau timp …. Acum am nivel B1 și doar păreri bune !
2026-06-23 07:29:55
6
Mara :
Oameni educati! Noi mai avem inca 500 de ani!
2026-06-23 07:26:46
12
Nistor Garofita :
F adevarat 🥰🥰🥰🥰
2026-06-22 21:35:01
2
Addy :
Felicitari ✌️✌️✌️
2026-06-22 21:21:07
1
Silviu Ştefureac :
Este adevărat!
2026-06-22 21:08:14
2
violetawittner :
👍👍👍 Adevărat!
2026-06-22 21:05:58
1
Micha 💕💕💕 :
Educația ❤️❤️❤️
2026-06-23 07:49:41
5
Estela 💯💥💣✌💕Peace Love :
Dankeschön für dieses tolle Video 🍀✌🥰
2026-06-24 17:20:00
1
Liliana Varga550 :
Aveti perfectă dreptate
2026-06-24 20:58:51
1
Mariana Trofimov :
Corect.Locuiesc de anii și asa este
2026-06-23 03:24:44
4
Carmen Maria Uttendorfer :
Aveti o mare dreptate
2026-06-23 12:48:21
2
Robert Sofran :
Nu zici rău ..am 14 ani aici...a doua casă..dar tot ce lnseamnă birocrație, sunt la pământ...
2026-06-24 20:05:36
1
FLORINA :
Acolo sunt omenirii educați ❤️🥰
2026-06-24 11:29:21
1
Daniela Scharle :
Sint de 54 de ani in Germania aici e ACASA 🥰🥰❤️❤️
2026-06-23 13:05:07
3
Claudia Daniela :
Corect!!!
2026-06-23 15:59:26
1
Miha :
Adevărat
2026-06-23 15:18:19
2
Gabriela Gheorghe :
@
2026-06-23 10:13:49
1
elenakaiser69 :
așa este 💯💯💯💯👏👏👏
2026-06-23 14:51:49
1
Gina Pandia :
respect Respect pentru ei
2026-06-23 18:35:28
1
Esta :
Super oamenii!
Dumnezeu sai binecuvanteze si ar fi bine ca si romanii sa ia exemplu!
2026-06-23 00:14:28
3
Gabryella Porsche Elva :
Adevarat ❤️Eu trãiesc de 40 de ani si sotul neamt ❤️🙏🙏🙏
2026-06-23 09:41:27
2
user6062765431442magda :
Adevarat ,nu mam simtit in fam. mea asa respectata
Respect
2026-06-24 08:09:13
1
Stefan :
Felicitas🫶🏻👍
2026-06-23 10:10:57
1
To see more videos from user @edwinkluschhatia, please go to the Tikwm
homepage.