@kleinoffline666: Okulary dobrane w kwietniu na +1.0, poszłam teraz zrobić soczewki i wyszło +1.25. Przetestowałam też +1.5 i widziałam lepiej. Największe zaskoczenie? Najostrzej widzę, kiedy mam jednocześnie soczewkę i okulary 😅 Czy ktoś miał podobnie? Co jest ze mną nie tak ? 🥲 #okulary #soczewki #wzrok #optometrysta #dlaciebie

KleinOffline
KleinOffline
Open In TikTok:
Region: DE
Monday 22 June 2026 21:25:22 GMT
77566
1607
78
23

Music

Download

Comments

kresto_94
Stephen :
Ja bym poszedł do innego okulisty i zrobił pełne badanie wzroku i ponowne dobranie szkieł okularowych i soczewek. Coś tu ewidentnie nie gra skoro musisz łączyć to i to.
2026-06-23 11:17:05
270
takieiowakie
takieowakie :
Wiesz co.. Myślę, że powinnaś się udać do dobrego optometrysty a nie okulisty. Powiedzieć jaki masz problem. Ja od lat nie noszę okularów bo u mnie przy minusach ponoć nie da się dobrze dobrać szkieł przez to, że ja nie widzę żadnej różnicy w szkłach czy bez. Może nie trafiłam na nikogo dobrego jeszcze
2026-06-23 07:07:09
52
xxxwildxxx
xxxwildxxx :
polecam badanie wzroku przed zamawianiem okularów czy soczewek
2026-06-22 22:27:08
39
domx9100
domx9100 :
ze względu na to że soczewka jest bliżej oka dobiera sie wadę a okulary powinny być o 0.25 mocniejsze. Jeżeli widzi Pani dobrze w soczewkach +1.25 to okulary powinny mieć +1.5
2026-06-23 00:30:41
17
bubblejuble
Bubble :
ogólnie wada między okularami a soczewkami się różni
2026-06-23 14:18:42
45
beatamb28
Beata Mb :
ale przecież to my sami „widzimy „ jak nam szkła dobierają czy dobrze widzimy czy nie. więc to nie pani dobrała tylko sama powiedziałaś że jest ok, że widzisz dobrze
2026-06-24 09:50:34
0
tosiasamosia4
Alicja Kożuch :
Po 1. soczewki + zawsze daje sie o ćwiartkę większe moce niz okulary. Po 2. potrzeba czasu, abo oko przyzwyczaić. Po 3. Nie powinno zwiększyć na raz mocy o wiecej niz 1,25 (i w + i w -) Po 4. Nasze oko moze chciec wieksza moc, co nie znaczy, ze go potrzebuje.
2026-06-23 06:49:25
3
emfornaa
katja :
optometrysta bada wzrok, a nie okulista. okulista jest od chorób oczu. Proszę udać się do dobrego optometrysty.
2026-06-23 07:43:19
6
menelniax997
Amelia Angel Bieńkowska :
Soczewki zawsze są mocniejsze niż okulary dopiera się ta korekcje inaczej są nawet przeliczniki do tego w gabinetach optometrystycznych
2026-06-23 16:59:21
3
lilithem01
Emilia Jakubowska :
z optometrysta to roznie 🙈 mi jeden optometrysta powiedział że mam mieć + a drugi - i juz nie wiem któremu wierzyć 😂
2026-06-23 14:57:09
0
tsuki..i
tsuki..i :
moze to byc tez efekt spazmu akomodacyjnego ze wyszedl blad przy doborze. nie wiem ktore najpierw bylo dobierane okulary czy soczewki ale jesli wyszly rozne rzeczy w krotkim odstepie czasu to powinno sie poinformowac o tym oskbe ktora dobiera te 2. tak zwracam uwage bo ja sie teraz mecze bo wyszlo ze moje oczy maja i moja rzeczywista wada a wada z jaka widze rozni sie o 5 dioptrii ponad wiec n moge dobrać okularów nowych dopoki tego nie wyleczymy
2026-06-23 06:45:07
3
mezol08
mezol :
nie powinno się nosić okularów i soczewek
2026-06-23 09:02:19
1
_juleczkaa_03
_juleczkaa_03 :
Ja bym radziła albo iść do dobrego optometrysty ( w większości salonów są) albo wybrać się pierw do okulisty żeby skropił krople bo może masz problem z akomodacją i trzeba dobrać korekcję poprzez rozluźnienie akomodacji ( i to może zrobić tylko okulista używając właśnie kropli)
2026-06-23 18:04:53
1
andrzejmich370
andrzejmich370 :
Masz 40+ więc masz dodatek do czytania.... żeby widzieć z bliska dodajemy akurat te plus 1D i wtedy widzisz wyraźnie z bliska a do sali się popsuje
2026-06-24 07:28:49
0
kxcxam.cxe
:)) :
ja całe życie źle robiłam badania wzroku, może u ciebie też jest ten sam problem,mam na myśli że czytając z tablicy cyferki mimo że widziałaś słabo zagadywałas,a to dosłownie mówisz tylko do momentu w którym widzisz bardzo wyraźnie
2026-06-23 06:37:15
2
amatthi
alex 🧿 :
Z racji na to że jest inna odległość między okiem a szkłem/soczewką jak masz na sobie okulary an inna jak soczewki to i moc tychże się różni. Przy plusach zwykle soczewka będzie mocniejsza, przy minusach okulary. To raz. Dwa, być może nie masz do końca skorygowanej wady wzroku i dlatego jak sobie tak nałożysz to widzisz lepiej. Trzeba pójść do okulisty na badanie po zakropleniu i potem dobrać korekcję na podstawie tych wyników, bo pomiar po kroplach jest najbardziej wiarygodnie, szczególnie jak ma się plusy (czyli nadwzroczność). :)
2026-06-23 12:30:41
14
chloeandmyinkheart
chloeandmyinkheart :
Nie masz astygmatyzmu?
2026-06-23 06:46:21
0
ashen.saiya
Ashen Saiya :
U mnie prawidłowe wyniki wady potwierdziło dopiero badanie w mydriazie (po kropelkach) a później u optometrysty. Okazało się w ten sposób, że w jednym oku miałam 1,5 dioptrii więcej niż powinnam - ostrość widzenia jak żyleta, ale co się nacierpiałam podczas pracy przy kompie to moje.
2026-06-23 08:32:07
6
fille_noires
FILLE NOIR :
Jakiś czas temu zamawiałam sobie okulary po dłuższym czasie od badania u optometrysty i sama zwiekszyłam sobie moc biorąc pod uwagę różnicę między prawym a lewym okiem i to byly pierwsze dobrze dobrane szkła w moim życiu. Dodałam około -0,5 i było git w końcu oczy mi się nie męczyły.
2026-06-23 05:48:26
4
vw_woman
VWoman :
Nie. Idzie się do dobrego optometrysty ( najlepiej takiego który od razu zrobi okulary s zakładzie) - mam wadę tylko na jedynym oku ( plusy) Dobrał mi okulary z plusem i minusem) żeby równoważyć dominującą wadę). Bez okularów rozmazany świat, z okularami normalnie 😁
2026-06-24 04:52:53
1
fruitmargo
Fruit Margo 🍓 :
błędem jest noszenie silniejszych okularów od wady. Ja mam -2,25 a okulary mam -2,75 i teraz mam problem bo muszę nosić mocniejsze okulary i ucieka mi prawe oko, które ma wade +0,75 😅
2026-06-24 20:11:56
0
margoleczka
margoleczka :
soczewka dla plusów będzie miała większą moc nóż okulary. odwrotnie przy minusach. ale być może tu i jedno i drugie za słabe
2026-06-23 23:53:48
0
tusia143
Tusia :
Przy astygmatyzmie jak dobierali mi soczewki to miałam większą wadę na soczewki żeby dobrze widzieć
2026-06-23 19:50:06
0
darkness.9112
Darkness9112 :
ja przy ostatnich okularach miałam strasznie dziwny problem z dobraniem mocy, 2 było za ostro, 1,75 było źle, 1,5 było gorzej, 1,5 z dodatkową nakładką 0,25 było idealnie. Okazało się że zmieniła mi się wartość cylindra 🫠
2026-06-24 20:05:00
0
andrzej.cibek
Andrzej. :
Z czasem zmienia się wzrok z tąd jedne są na blisko drugie w dal ,mam minusy, miałem problem gdzie przy badaniu odległość przy czytaniu odległość doboru szkieł była 30cm, mając telefon w ręku nie zakładam żadnych, najlepiej pujść do okulisty by zbadać wzrok czy nie zaszły zmiany w widzeniu.
2026-06-23 10:51:23
0
To see more videos from user @kleinoffline666, please go to the Tikwm homepage.

Other Videos


About