eu sunt româncă, sunt căsătorită cu moldovean si am revenit in Republica Moldova din străinătate acum 1 an... nu ma pot obisnui deloc cu gustul lui... se bea peste tot, e mai popular decât sucul. Nu pot si gata😁😁😁 tare as vrea sa ma obișnuiesc cu el si sa nu mai fiu ciudata de la masa care nu iubește kvas
2026-06-24 04:09:08
2
angelaous2 :
Braga se numeste.
2026-06-25 16:59:36
9
gr_aglaia :
La noi se zice bere de casă
2026-06-25 13:52:23
39
Cristina Toma :
cred că e ceva asemănător cu Braga băutura copilăriei 🥰
2026-06-23 23:44:14
12
BoboMV :
Avem si in Romania, se cheama bere de casă.
2026-06-26 15:57:04
0
Tynna.C :
am băut și eu dar mi se pare că este ca o pâine dospită 😂😂😂 are gust de drojdie 👍
2026-06-26 09:46:57
2
🌸ILINCA🌸 :
eu sunt din Moldova și în toată vara doar cvas bem
2026-06-25 17:53:30
12
Robert Dabija :
Nu i amar?
2026-06-25 18:04:15
0
Adriana_ariadna :
În România se numește bere de casă
2026-06-25 21:53:29
10
Flori. Nela :
ce gust are ?
2026-06-23 12:02:58
3
Liliana Serpi :
Filmeaza receta bunelului sa mearga mai departe bautura aceasta ca acum nimeni nu mai stie cum se prepara 😅
2026-06-24 10:02:34
1
Anne Mary :
braga?
2026-06-25 19:24:31
0
Constantin Balasescu :
Am auzit de el,dar nu l am găsit în România.
2026-06-25 20:01:03
0
Delia Pop :
Mamă, bere de casă în România, ce poftă mi-ai făcut
2026-06-25 15:10:34
0
Svetlana Ursache :
Și eu de multe ori îi duceam dorul aici în Romania, până am gustat "Berea de casa" ,ceea ce este echivalentul cu Квас
2026-06-23 11:26:15
8
Petru00052 :
rețetă rusească....😂😂😂
2026-06-25 12:53:03
0
vhjbv20 :
Mulțumesc😉
2026-06-23 09:48:16
3
Mihai Vida :
bere din pâine
2026-06-26 15:10:59
1
Viorel Vio :
e foarte gustos eu am băut ca sotia mea e din Republica Moldova
2026-06-25 17:09:08
2
HITTANA :
Ce gust are?
2026-06-24 17:51:54
2
❤🇷🇴NATO POWER❤ :
Bere de casă si nu ne omoram dupa ea
2026-06-25 23:03:35
1
To see more videos from user @eugen.alinutza, please go to the Tikwm
homepage.