wuwuera :
Jestem WFistką, która przerabia wszystkie sporty z programu nauczania. Po równo, tyle ile jest przeznaczonych na to godzin. Czyli koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną, lekkoatletykę, gimnastykę, zimą jak pogoda pozwoli to i sanki i lodowisko, latem rowery, badminton, tenis stołowy, mogę wiele wymieniać. A mimo to większość nienawidzi tych lekcji. Wiecie dlaczego? Bo każdy z Was ma inne oczekiwania. Jeden lubi bieganie, inny kocha siatkówkę, inna woli gimnastykę, itd. Macie podejście takie, że po co wam jakiś wybrany sport, skoro go nie lubicie (bo często jest tak, że sobie nie radzicie, jest trudny dla Was, więc odpuszczacie). Nie chce Wam się ćwiczyć, bo uważacie, że to bez sensu. Nie macie podejścia jak na innych przedmiotach, że realizujecie określone tematy, uczycie się ich, zdajecie i idziecie dalej, tylko że na WFie macie robić to co lubicie, inaczej nie ma to sensu. A prawda jest taka, że każdy ze sportów (czy je lubicie, czy rozumiecie, czy nie) Was rozwija i przyczynia się do Waszego zdrowia i poprawy zdolności motorycznych. Naszym obowiązkiem jest Wam pokazać różne sporty i ich nauczyć. Czy będziecie ze wszystkich kiedyś korzystać? Może nie. Ale na pewno każdy w końcu znajdzie coś dla siebie co będzie mu sprawiało radość i satysfakcję.
2026-06-26 12:55:57