@dr.csicsor: Arabica vagy robusta? A különbség jóval több, mint egy név a csomagoláson. Az arabica nehezebben termeszthető és általában kifinomultabb ízvilágú, ezért gyakran magasabb áron kerül a csészébe. A robusta ezzel szemben ellenállóbb növény, koffeintartalma pedig akár többszöröse is lehet az arabicáénak. Nem véletlen, hogy sok tömegpiaci kávéban jelentős arányban található robusta. #Arabica #Robusta #KávéTudás #Kávé #Kávékultúra
70Robusta/30 Arabica a legjobb szerintem. Minél rövidebb, sűrűbb, olajosabb, keserűbb, erősebb. 💪
2026-06-24 03:51:22
0
utónév vezetéknév268 :
Vannak még más fajok is, de azokat ritkán használják és szinte sosem önmagukban.
2026-06-24 09:56:00
0
Michaela♡H~ :
Az összes ásványianyag-tartalom (például kálium, magnézium, kalcium) tekintetében a Robusta nyer. Kávénövénye több tápanyagot és ásványi anyagot vesz fel a talajból, mint az érzékenyebb Arabica, ami a kissé magasabb keserűségében is tükröződik.
2026-06-23 19:27:47
0
kavemaci :
a robusta egy nagy szar.
2026-06-23 19:49:09
0
A :
Mi csak Arabicát iszunk kisebb pörkölőkből.Soha nem veszünk robusztát.
2026-06-23 18:34:23
3
Róbert Timár :
👍👍👍
2026-06-24 06:36:54
0
To see more videos from user @dr.csicsor, please go to the Tikwm
homepage.