@iliea39: Primarul orașului Sîngerei, Arcadie Covaliov, a transmis un mesaj emoționant după accidentul grav produs în comuna Grigorăuca, soldat cu decesul a doi polițiști. Edilul a declarat că a mers imediat la spital după ce a aflat despre tragedie și a fost profund marcat de suferința familiilor îndoliate. „Astăzi, parcă s-a oprit timpul. Am primit vestea tragică despre accidentul cumplit produs în apropierea orașului Sîngerei și am mers de îndată la spital. Ceea ce am văzut acolo m-a marcat profund”, a scris Covaliov. Primarul și-a exprimat condoleanțele familiilor îndurerate și colegilor victimelor, subliniind că întreaga comunitate este alături de cei care trec prin această pierdere grea. Totodată, el a transmis urări de însănătoșire grabnică persoanelor rănite în accident și a îndemnat la prudență în trafic. Tragedia a provocat un val de reacții și mesaje de solidaritate din partea autorităților și cetățenilor, care și-au exprimat regretul față de pierderea celor doi oameni ai legii. #Sîngerei #Grigorăuca #poliția #AccidentRutier #Condoleanțe
ilie.iluşa
Region: MD
Wednesday 24 June 2026 05:23:50 GMT
Music
Download
Comments
68271169iulia :
2026-06-24 08:17:30
0
София 1 00 :
🙏🙏🙏
2026-06-24 05:31:53
0
To see more videos from user @iliea39, please go to the Tikwm
homepage.