@nordnews: Moment de reculegere în toată țara pentru cei doi polițiști care și-au pierdut viața la datorie În această dimineață, polițiștii din întreaga Republică Moldova au adus un omagiu colegilor lor, Chiriac Mihail și Dragan Nicolae, care și-au pierdut viața în tragicul accident produs în timpul exercitării atribuțiilor de serviciu. La ora 09:00, autospecialele Poliției au pornit simultan semnalele acustice, într-un gest simbolic de respect, recunoștință și solidaritate față de cei doi oameni ai legii căzuți la datorie. Și polițiștii din municipiul Bălți au adus un ultim omagiu colegilor lor, păstrând un moment de reculegere în memoria acestora. #nordnews #comemorare #balti #moldova #politie