@nespuse1: Cel mai ușor mod de a controla un om este să afli de ce are cea mai mare nevoie. Gândește-te bine. Oamenii sunt vulnerabili exact acolo unde își leagă valoarea personală. Toți avem ceva ce ne poate face să ignorăm realitatea. Ceva pentru care suntem dispuși să facem compromisuri fără să ne dăm seama. Pentru unii, este acceptarea. Vor să aparțină atât de mult, încât se alătură oricui îi primește. Pentru alții, este atenția. Vor să fie văzuți atât de tare, încât ajung să spună sau să facă orice pentru câteva clipe de validare. Și problema e că niciodată nu pare suficient. Fiecare om are un punct sensibil. Un lucru care îl poate orbi. Un lucru care îl face să ignore toate semnalele de alarmă din fața lui. Întrebarea nu este dacă ai și tu unul. Pentru că ai. Întrebarea este dacă îl cunoști. Pentru că dacă tu nu știi care este... altcineva îl va descoperi înaintea ta. Și îl va folosi. #nespuse #real #ganduri #manipulare #control