@mihaela.turlica: Transport 2,5 t: în țară trebuie sa folosesc mereu cardul sau merge și fără? #tahografautoutilitare #tahografladubite #soferdubita #tahografuldecamion #transportmarfa
Când întru în România fără marfă, pot sa trec pe out sa nu mai merg la program? Cu 3.5t
2026-06-25 10:27:39
0
Vasile Roman Ghiocel :
mercedes sprinter 3,5 t
8+1 Autoturism trebuie tahograf pentru extern cu remorca sau fara? multumesc
2026-06-25 09:06:01
0
radufarcaujr :
daca aduc mobila din germania pentru mine veche ,,,,trebuie tahograf
2026-06-25 08:17:22
0
Ray-Ray Madalin :
sărut mâna! am o întrebare, ce fac dacă eu am doar categoria B si pe dubă se montează tahograf! cum fac rost de card pentru tahograf? sunt cursuri pentru obținea lui??
2026-06-25 05:38:25
0
Florin Moldovan :
Dar dacă eu patron, secretară și contabilul mergem cu sprinterul de 5+1 în vacanță și la întoarcere ne cumpărăm câte 10 saci de peleti fiecare cu factura și încă 50 de rochii tot cu factura din ungaria,avem nevoie de tahograf?
2026-06-24 20:45:52
2
Constantin Florin Cojocaru :
Bună ziua,am un microbuz 8+1 și circul cu mașina doar în cont propriu aproximativ 200 km pe zi în construcții de exemplu.trebuie tahograf?
2026-06-25 07:30:44
0
scania45454 :
bună ziua, am cumpărat o dubiță cu tahograf o folsesc doar în scop privat locuiesc în Italia cum trebuie procedat cínd merg ín Romania de exemplu?
2026-06-25 06:31:41
0
Josef B :
explicații concret dacă am 3.5 si pe numele meu particular si ma duc in Germania și îmi aduc o mașină
2026-06-24 19:55:41
0
Stefannn :
Daca avem firma pe România iar traseul nostru este România-Turcia,este nevoie de tahograf?
2026-06-24 22:17:18
0
Iuly Iuliana463 :
Deja ne-ai zăpăcit nu am înțeles nimic
2026-06-25 01:47:17
0
Max Fixed :
Iar în situația în care încarcă în România și descarcă în Germania/italia/franta?
2026-06-24 13:51:26
0
Radu A :
Merg in germania gol : din iasi pana la nadlac merg pe out?
2026-06-24 18:59:07
0
lazarescu_ramona :
Dacă lucrez in regim propriu pe extern pt mine ,e nevoie de tahograf?
2026-06-24 15:14:44
0
user1478882806257 :
Daca facem transport din Republica Moldova in Baria Britaniei cu dubita peste 3,5 t ca exeplu colete. Avem nevoie de tapograf? Multumim
2026-06-24 22:06:24
0
Liviu Gabriel :
Aș vrea să știu dacă sa dat această lege și dacă e publicată în monitorul oficial
2026-06-24 18:30:44
0
DTC SIBIU :
Dacă am un bus, proprietate personală,nu am firmă și nu transport contracost.. îmi aduc pt mine din Germania mobila și lucruri second hand.. am nevoie de tahograf?
2026-06-24 18:24:30
0
niculaeraclea :
întrebarea mea este de unde știe Polițistul că am condu eu sau contabila firmei
2026-06-24 15:15:43
0
Puha Claudiu-Alexand :
Bună ziua am și eu o întrebare în țară am înțeles că trebuie să punem tahograful pe funcția out dar trebuie sa facem și pauzele de odihna de exemplu pauza de 45 de exemplu o cursă de la Deva Suceava 🤔🤔
2026-06-24 17:01:16
0
bmwbmw7923 :
Bună ziua doamna Mihaela. Vă rog să mă lămuriți ,eu am o autoutilitară Iveco până în 3,5 T îmi aprovizionez afacerea cu produse congelate din Italia ,merg pe gol încarc și retur. Precizez că factura și autoutilitara sunt pe firma mea. In acest caz am nevoie de tahograf?
2026-06-24 16:30:18
0
Ilie Ursa :
Bună seara.Nu se poate folosi in tară funcția,în afara zonei reglementate?MULȚUMESC.
2026-06-24 15:59:30
0
Aicolet :
Pentru automobile din Republica Moldova pina la 3.5 tone le trebuie tahograful?
2026-06-24 15:44:05
0
Mocanu Florin :
doamna Mihaela o întrebare ...in echipaj se mai fac pauze de 11 ore sau doar de 9ore🙄stau cam praf pe echipaje!
2026-06-24 15:24:03
0
FEKETE cu MERCEDEU' :
începe SHOWUL CA ÎN 2006/2007
2026-06-24 16:58:41
1
Andrei_9227 :
Buna ziua daca dețin o basculanta de 9.5 t și o folosesc mixt atât condus pe drum public cât mai ales sa mut pământ în interiorul șantierului funcția out o pot folosi fara card in tahograf? pentru munca in interiorul șantierului.
2026-06-24 19:57:21
0
adrianples269 :
am fost oprit cu o săptămână in urma controlat pe 57 zile și la doua zile controlat din nou tot pe 57 zile este legal sa se controleze una peste alta
2026-06-24 18:28:28
0
To see more videos from user @mihaela.turlica, please go to the Tikwm
homepage.