mom of Rose :
AVETI MARE GRIJA DE COPIII VOSTRI , sa nu aveti 8ncredere in absolut nimeni , cu atat mai putin in stat si n autoritati.toti sunt mana in mana , "protectia copilului" , centrele de copii, casele, arfelinatele , politia inchide ochii la "transporturi" vameșii inchid ochii. aveti grija si la rude , la cei care sunt foarte kind si amabili cu copii vostri in special partea masculina . de batranii cu afinitate la copii , aveti grija , si din familie si vecinul de pe scara . nu poti avea incredere in ABSOLUT NIMENI . TINETI I DE MANA non stop si constant cand mergeti cu ei pe strada ca ti i salta din mers ,ziua in amiaza mare. stati langa ei in parc, oricat de mic sau mare ar fi , NU STATI PE TELEFON CAND IESITI CU COPIII. mai bine "overprotective" si sa iasa ei cu traume decat libertini si dusi peste mari si țări . sunt niste vremuri de ti se increteste carnea pe tine . nu i lasati singuri nicio secunda , nesupravegheati. dusi-adusi de la scoala . bagati le mini GPS la incaltaminte, ghiozdan, oriunde credeti ca nu l poate pierde .
2026-06-25 11:39:01