@forfuturebirouexpertcont: Creșterea salariului minim brut pe țară de la 4.050 lei la 4.325 lei, aplicabilă începând cu 1 iulie 2026, obligă angajatorii să opereze fără întârziere modificările corespunzătoare în evidențele de muncă. #salariu #bani #fy #angajat #viral
Adică în România creste salariul dar angajatul primește mai puțin , E bine ….
2026-06-26 11:21:12
63
Juan Derecho :
doamna dar chiar stati bine...felicitari
2026-06-25 17:55:36
47
User- 123 :
Majorare pt stat
2026-06-27 07:00:57
1
Puka :
de ce tipi?
2026-06-26 02:57:34
13
Rău,dar bun :
nu salariul trebuie mărit.taxele ar trebui să scadă....atunci venitul are valoare.....
2026-06-26 13:58:25
6
Danco :
Cresc doar taxele varianta scurtă!
2026-06-25 20:39:37
15
Marian Sirbu :
Bună ziua , ce părere aveți despre angajatori care dau o parte din salariu in mână si restul pe card ?
2026-06-26 14:04:11
1
Vera Decor :
puteti sa le explicati de 100 de ori oricum ei nu inteleg
2026-06-26 09:18:00
29
Georgiana C :
Haideți doamnă că mi-ați stricat ziua 🥲
2026-06-26 05:53:25
22
luminita :
nu e 200 suma neimpozitata din iulie?
2026-06-26 18:48:36
1
verdeinchis28 :
netul creste de la 2574 lei la 2699 lei. suma netaxabila scade de la 300 lei la 200 lei.😉
2026-06-25 17:24:32
17
Fodor Andrea-monica :
eu asa stiu ca din 300 neimpozabili vor fi 200 neimpozabili. asa a fost anuntat. pana in 1 iulie este 30p si din 1 iulie se mareste salariul minim si cele 300 scade la 200
2026-06-26 04:24:03
0
ipse :
daca s ar marii salariile cum este bustul doamnei nu ar mai fii saraci in Romania
2026-06-26 14:25:14
14
toxic 1 :
🤣🤣🤣Doar la noi vezi așa combinații 🤣🤣🤣
2026-06-26 15:26:39
6
ivan :
In general se muncește cam 40 de ani până ieși la pensie, faceți un calcul cu salariul minim, cât i-a statul din munca ta ? ( aproximativ cam prețul a 3 case modeste la sat , i-ar dacă tu dorești să îți cumperi una pentru a locui în ea te vei chinui cu rate 30 de ani 😉)
2026-06-26 04:20:52
8
Razvan :
crește salariul, doar pentru stat...😂
2026-06-25 21:03:26
13
Mihai.75.TM :
Se impozitează taxele , dar impozitele nu se impozitează ? Trebuia să să ne anunțați că urmează "știre cu impact emoțional" ! 😁😁
2026-06-26 06:14:46
7
Educho :
Se vor plăti mai mult la buget doar
2026-06-25 17:49:17
7
Stefan :
Netul ne interesează nu brutul.
2026-06-26 04:32:24
2
AssetLedger :
iar crește?
2026-06-25 19:53:29
1
Țuca :
Ziceau ca din cei 300 vor fi doar 200 neimpozati, acum nu mai e nici o scutire?
2026-06-25 17:00:13
2
Născut în secolul 20 :
parcă spuneau că ne dau 125 de lei...net....lor și-au mărit cu 4.000 de lei..net pe bune....😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳
2026-06-27 09:56:20
2
Alex :
asa, si ? 😳
2026-06-27 17:22:08
1
user43474938165453 :
🙏adică nu primim nimic
2026-06-26 14:41:12
1
To see more videos from user @forfuturebirouexpertcont, please go to the Tikwm
homepage.