@maria.c2021: Azi-noapte tata mi-a apărut în vis... 🤍🕊️ Era așezat la o masă lungă, atât de lungă încât parcă nu-i vedeam capătul. O masă plină cu fel de fel de bunătăți. Mânca liniștit, fără grabă, gustând din fiecare, de parcă timpul nu mai exista. Eu nu spuneam nimic. Stăteam doar și îl priveam. Îi urmăream fiecare gest. Felul în care rupea pâinea. Cum își ridica privirea din când în când. Cum zâmbea ușor. Totul era atât de firesc, atât de viu, încât pentru o clipă am uitat că era doar un vis. Și, fără să-mi dau seama, nu mai eram femeia de astăzi. Eram din nou fetița care stătea la masă cu părinții ei. Mi-am amintit de serile în care mama ne chema la masă, iar eu nu mă grăbeam niciodată să mănânc. Îl priveam pe tata. Nu știam atunci de ce îl priveam atât. Astăzi cred că înțeleg. Un copil nu privește doar omul care mănâncă. Privește omul în care își găsește toată siguranța. Omul despre care crede că va fi acolo pentru totdeauna. În vis nu am simțit că trec anii. Nu exista trecut. Nu exista despărțire. Exista doar liniștea aceea pe care numai prezența unui părinte ți-o poate da. Și parcă nici nu voiam să vorbesc. Mi-era teamă că, dacă aș fi rostit un cuvânt, m-aș fi trezit. Când am deschis ochii, camera era tăcută. Atunci am înțeles că nu mi-a fost dor doar de tata. Mi-a fost dor de toată lumea pe care o purtam în acel vis. De casa în care eram împreună. De glasul mamei care ne chema la masă. De serile care păreau obișnuite și pe care abia după ce le pierzi înțelegi că erau, de fapt, cele mai prețioase clipe din viață. Există doruri pe care timpul nu le vindecă. Le face doar mai tăcute. Mi-e dor de dumneata, tată... 🤍🕊️ Voi ați visat vreodată pe cineva drag plecat dintre noi? Dacă da, spuneți-mi în comentarii. Mi-ar plăcea să citesc poveștile voastre și, în această seară, să aprindem împreună o candelă și să rostim o rugăciune pentru toți cei care ne privesc acum din Cer. 🙏🕊️🤍

Maria🌸Cornea
Maria🌸Cornea
Open In TikTok:
Region: GB
Thursday 25 June 2026 17:25:31 GMT
58030
2062
126
258

Music

Download

Comments

marianprascoveanu
marianprascoveanu :
👏👏👏👏 🥰🥰🥰 Păcat A Plecat Prea Repede ; Ne M-ai Spunea Câte O Pildă : Aveam De Unde Învăța Să Fim M-ai Buni , Odihnă Veșnică ! 🥰🥰🥰👌👌👌👌👌
2026-06-25 19:37:15
7
mariabranescu7
MARIA BRANESCU :
DUMNEZEU SA-L IERTE SI SA-L ODIHNEASCA IN PACE SI LUMINA VESNICA ! SA-I FIE TARANA USOARA ! AMIN ! 🙏🙏🙏 😭😭😭 MA BUCUR CA V-AM CUNOSCUT PE TOTI: PE TINE MARIA, PE DOAMNA IOANA SI DOMNUL MARIN CORNEA ! MARIA, TE ADMIR PENTRU COMENTARIILE TALE REFERITOARE LA TATAL TAU, M-AI FACUT SA PLANG, AI SCRIS ASA DE FRUMOS DE DANSUL...TE ADMIR SI PENTRU CA TI-AI FACUT O FAMILIE FRUMOASA SI NU-MI VINE SA CRED CA ARATI ASA DE BINE, MAMA FIIND A PATRU COPII...MA BUCUR PENTRU TINE SI ITI DORESC MULTA SANATATE SI FERICIRE ALATURI DE CEI DRAGI, IAR MAMEI TALE TOT BINELE DIN LUME, SA FIE SANATOASA, SI SA SE BUCURE DE TOT CE AI REALIZAT, FATA DRAGA ! VREAU SA STII, CA NU V-AM UITAT, VA IUBESC PE AMANDOUA ! 🥰🥰🥰
2026-06-26 14:10:53
1
florentinatopaluc
florentinatopaluc :
BUNUL DUMNEZEU SAL ODIHNEASCA IN PACE
2026-06-26 04:13:29
5
elenadumitru15
elenadumitru15 :
BUNUL DUMNEZEU SAL ODHIGNEASCAN PACE ERA UN DOMN SPUNEA ADEVARU PE FATA AMIN 👏👏👏👏👏👏👏
2026-06-27 11:00:46
2
lenutachiriacescu
lenutachiriacescu :
0dihna și lumină veșnică!!!!
2026-06-27 12:44:04
2
viorica.nistor35
Viorica Nistor :
odihna vesnica mare artist respect în eternitate maestre Marin Cornea vad ul și-acum muzica cu mare drag muzica imprimarile au rămas și ne amintesc de do.nia sa Amin
2026-06-26 09:12:52
3
serenafabrizzio
Matilda Sava :
Odihna veșnică în pace și Lumină!
2026-06-26 19:19:44
2
ionicapascu887
ionicapascu887 :
Dumnezeu să-l odihnească !
2026-06-25 18:02:49
5
crinu_emilian
crinu_emilian :
Respect și odihnească în pace!
2026-06-27 11:50:12
2
alexandrina0916
Alexandrina09 :
Dumnezeu sal odihneasca in liniste si pace versuri foarte adevarate
2026-06-26 06:27:53
4
maria.voica5
maria voica :
🙏🙏🙏odihna vesnicq
2026-06-26 00:18:16
2
rodica.moise1
Rodica moise :
bunul Dumnezeu să l odihnească în împărăția lui alături de îngeri 🙏
2026-06-26 08:17:47
2
maretacocatocu
Marieta Coca :
Odihna veșnică. !
2026-06-27 05:03:13
1
ileanananu
ileanan1264 :
Dumnezeu să-l odihnească în pace
2026-06-26 15:01:19
1
mariana.constanti4486
Mariana Constantin :
Dumnezeu să-l odihnească
2026-06-25 18:23:06
2
catalin13cata
Cătălincata 13 :
DUMNEZEU SĂ-L ODIHNEASCĂ ÎN PACE ȘI LINIȘTE!
2026-06-26 21:14:22
2
adrianaaugustin29
Adriana Augustin295 :
👏👏👏😘
2026-06-26 05:20:34
1
caterinadumitru
Cami :
Dumnezeu să-l odihnească în pace!
2026-06-26 07:05:21
1
elenaparvu412
elenaparvu412 :
Dumnezeu să-l odihnească în pace!🙏🙏🥲🥲
2026-06-25 21:36:37
1
andreea.asdwee
Andreea Asdwee :
Melodii care ne bucurăm și acum de ele!
2026-06-26 07:36:48
1
ioanailie46
Ioana Ilie8793 :
Odihnă și lumină veșnică 🙏🙏🙏🙏🙏
2026-06-27 16:20:02
0
enescusilvia
Enescu Silvia :
Respect, ești o fata frumoasa❤️Dumnezeu să-l odihnească în pace și liniște 🙏🏻
2026-06-27 18:58:30
0
bogos_olga
olga :
Dumnezeu să-l odihnească în pace pe artistul Marin Cornea îl urmaream tot timpul la Otv .
2026-06-27 19:12:39
0
kittyiordache
kittyiordache :
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!❤️❤️❤️
2026-06-27 20:51:50
0
To see more videos from user @maria.c2021, please go to the Tikwm homepage.

Other Videos


About