@maria.c2021: Azi-noapte tata mi-a apărut în vis... 🤍🕊️ Era așezat la o masă lungă, atât de lungă încât parcă nu-i vedeam capătul. O masă plină cu fel de fel de bunătăți. Mânca liniștit, fără grabă, gustând din fiecare, de parcă timpul nu mai exista. Eu nu spuneam nimic. Stăteam doar și îl priveam. Îi urmăream fiecare gest. Felul în care rupea pâinea. Cum își ridica privirea din când în când. Cum zâmbea ușor. Totul era atât de firesc, atât de viu, încât pentru o clipă am uitat că era doar un vis. Și, fără să-mi dau seama, nu mai eram femeia de astăzi. Eram din nou fetița care stătea la masă cu părinții ei. Mi-am amintit de serile în care mama ne chema la masă, iar eu nu mă grăbeam niciodată să mănânc. Îl priveam pe tata. Nu știam atunci de ce îl priveam atât. Astăzi cred că înțeleg. Un copil nu privește doar omul care mănâncă. Privește omul în care își găsește toată siguranța. Omul despre care crede că va fi acolo pentru totdeauna. În vis nu am simțit că trec anii. Nu exista trecut. Nu exista despărțire. Exista doar liniștea aceea pe care numai prezența unui părinte ți-o poate da. Și parcă nici nu voiam să vorbesc. Mi-era teamă că, dacă aș fi rostit un cuvânt, m-aș fi trezit. Când am deschis ochii, camera era tăcută. Atunci am înțeles că nu mi-a fost dor doar de tata. Mi-a fost dor de toată lumea pe care o purtam în acel vis. De casa în care eram împreună. De glasul mamei care ne chema la masă. De serile care păreau obișnuite și pe care abia după ce le pierzi înțelegi că erau, de fapt, cele mai prețioase clipe din viață. Există doruri pe care timpul nu le vindecă. Le face doar mai tăcute. Mi-e dor de dumneata, tată... 🤍🕊️ Voi ați visat vreodată pe cineva drag plecat dintre noi? Dacă da, spuneți-mi în comentarii. Mi-ar plăcea să citesc poveștile voastre și, în această seară, să aprindem împreună o candelă și să rostim o rugăciune pentru toți cei care ne privesc acum din Cer. 🙏🕊️🤍
Maria🌸Cornea
Region: GB
Thursday 25 June 2026 17:25:31 GMT
Music
Download
Comments
marianprascoveanu :
👏👏👏👏 🥰🥰🥰 Păcat A Plecat Prea Repede ; Ne M-ai Spunea Câte O Pildă : Aveam De Unde Învăța Să Fim M-ai Buni , Odihnă Veșnică ! 🥰🥰🥰👌👌👌👌👌
2026-06-25 19:37:15
7
MARIA BRANESCU :
DUMNEZEU SA-L IERTE SI SA-L ODIHNEASCA IN PACE SI LUMINA VESNICA ! SA-I FIE TARANA USOARA ! AMIN ! 🙏🙏🙏 😭😭😭
MA BUCUR CA V-AM CUNOSCUT PE TOTI: PE TINE MARIA, PE DOAMNA IOANA SI DOMNUL MARIN CORNEA !
MARIA, TE ADMIR PENTRU COMENTARIILE TALE REFERITOARE LA TATAL TAU, M-AI FACUT SA PLANG, AI SCRIS ASA DE FRUMOS DE DANSUL...TE ADMIR SI PENTRU CA TI-AI FACUT O FAMILIE FRUMOASA SI NU-MI VINE SA CRED CA ARATI ASA DE BINE, MAMA FIIND A PATRU COPII...MA BUCUR PENTRU TINE SI ITI DORESC MULTA SANATATE SI FERICIRE ALATURI DE CEI DRAGI, IAR MAMEI TALE TOT BINELE DIN LUME, SA FIE SANATOASA, SI SA SE BUCURE DE TOT CE AI REALIZAT, FATA DRAGA !
VREAU SA STII, CA NU V-AM UITAT, VA IUBESC PE AMANDOUA ! 🥰🥰🥰
2026-06-26 14:10:53
1
florentinatopaluc :
BUNUL DUMNEZEU SAL ODIHNEASCA IN PACE
2026-06-26 04:13:29
5
elenadumitru15 :
BUNUL DUMNEZEU SAL ODHIGNEASCAN PACE ERA UN DOMN SPUNEA ADEVARU PE FATA AMIN 👏👏👏👏👏👏👏
2026-06-27 11:00:46
2
lenutachiriacescu :
0dihna și lumină veșnică!!!!
2026-06-27 12:44:04
2
Viorica Nistor :
odihna vesnica mare artist respect în eternitate maestre Marin Cornea vad ul și-acum muzica cu mare drag muzica imprimarile au rămas și ne amintesc de do.nia sa Amin
2026-06-26 09:12:52
3
Matilda Sava :
Odihna veșnică în pace și Lumină!
2026-06-26 19:19:44
2
ionicapascu887 :
Dumnezeu să-l odihnească !
2026-06-25 18:02:49
5
crinu_emilian :
Respect și odihnească în pace!
2026-06-27 11:50:12
2
Alexandrina09 :
Dumnezeu sal odihneasca in liniste si pace versuri foarte adevarate
2026-06-26 06:27:53
4
maria voica :
🙏🙏🙏odihna vesnicq
2026-06-26 00:18:16
2
Rodica moise :
bunul Dumnezeu să l odihnească în împărăția lui alături de îngeri 🙏
2026-06-26 08:17:47
2
Marieta Coca :
Odihna veșnică. !
2026-06-27 05:03:13
1
ileanan1264 :
Dumnezeu să-l odihnească în pace
2026-06-26 15:01:19
1
Mariana Constantin :
Dumnezeu să-l odihnească
2026-06-25 18:23:06
2
Cătălincata 13 :
DUMNEZEU SĂ-L ODIHNEASCĂ ÎN PACE ȘI LINIȘTE!
2026-06-26 21:14:22
2
Adriana Augustin295 :
👏👏👏😘
2026-06-26 05:20:34
1
Cami :
Dumnezeu să-l odihnească în pace!
2026-06-26 07:05:21
1
elenaparvu412 :
Dumnezeu să-l odihnească în pace!🙏🙏🥲🥲
2026-06-25 21:36:37
1
Andreea Asdwee :
Melodii care ne bucurăm și acum de ele!
2026-06-26 07:36:48
1
Ioana Ilie8793 :
Odihnă și lumină veșnică 🙏🙏🙏🙏🙏
2026-06-27 16:20:02
0
Enescu Silvia :
Respect, ești o fata frumoasa❤️Dumnezeu să-l odihnească în pace și liniște 🙏🏻
2026-06-27 18:58:30
0
olga :
Dumnezeu să-l odihnească în pace pe artistul Marin Cornea îl urmaream tot timpul la Otv .
2026-06-27 19:12:39
0
kittyiordache :
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!❤️❤️❤️
2026-06-27 20:51:50
0
To see more videos from user @maria.c2021, please go to the Tikwm
homepage.