@bogdanbonna962: 𝐙 𝐤𝐨𝐩𝐚𝐥𝐧𝐢 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐬𝐳𝐨𝐰𝐢𝐜𝐞 𝐰𝐲𝐣𝐞𝐳̇𝐝𝐳̇𝐚 𝐝𝐳𝐢𝐬́ 𝐨𝐬𝐭𝐚𝐭𝐧𝐢𝐚 𝐭𝐨𝐧𝐚 𝐰𝐞̨𝐠𝐥𝐚❗ Proces likwidacji rozpocznie się 1️⃣ lipca i potrwa kilka lat. Kopalnia Bielszowice zostanie połączona z Halembą. Część pracowników znalazła zatrudnienie w zakładach należących do Polska Grupa Górnicza, część skorzystała z przysługujących im programów osłonowych. 𝗭𝗢𝗕𝗔𝗖𝗭 𝗪𝗜𝗘̨𝗖𝗘𝗝: https://katowice.tvp.pl/94005019/