@dietetykewatrusewicz: „Woda nie nawadnia, trzeba pić wodę z solą”. 🤓 Nie. Nie trzeba. Woda jak najbardziej nawadnia. Dla większości zdrowych osób, w codziennych sytuacjach, zwykła woda + normalne jedzenie w zupełności wystarczają. Bo elektrolity nie biorą się magicznie tylko z saszetek, kropelek albo szczypty soli wrzuconej do butelki. Dostarczamy je też z jedzeniem: z pieczywa, nabiału, warzyw, owoców, zup, produktów z dodatkiem soli itd. Kiedy sama woda może nie wystarczyć? Przy większych stratach płynów i elektrolitów, np.: - przy biegunce, wymiotach, - przy wysokiej gorączce, - przy długim, intensywnym wysiłku, zwłaszcza w upale, - przy bardzo obfitym poceniu, - przy objawach odwodnienia, I wtedy często lepszym wyborem nie jest „woda z solą”, tylko doustny płyn nawadniający, czyli ORS. Taki płyn ma konkretne proporcje wody, sodu, potasu i glukozy, bo glukoza pomaga wchłaniać sód i wodę w jelicie. To nie jest to samo, co wsypanie soli do wody „bo ktoś z podcastu powiedział”. Kroplówka w szpitalu też nie jest dowodem na to, że woda nie nawadnia. Jest metodą leczenia w sytuacji, kiedy pacjent wymaga szybkiego, kontrolowanego uzupełnienia płynów albo nie może skutecznie pić. Tak samo jak tlenoterapia nie oznacza, że powietrze nie dotlenia. Chcesz więcej takich treści? Daj znać w komentarzu! 😊 Fragment użyty w celu edukacyjnym i polemicznym, w ramach prawa cytatu. Odnoszę się do publicznie rozpowszechnionej wypowiedzi i wyjaśniam błąd merytoryczny. Źródło: @ menthlypodcast ; niestety Pan wypowiadający się nie był oznaczony, więc nie wiem kto to

Dietetyk Ewa Trusewicz
Dietetyk Ewa Trusewicz
Open In TikTok:
Region: PL
Friday 26 June 2026 15:41:06 GMT
326479
14132
303
1388

Music

Download

Comments

iks_iksinski
iks_iksinski :
On chyba zbyt długo był niedotleniony
2026-06-27 12:34:28
1648
kamykkamykk
Kamyk :
Nie znam typa ale założę się że sprzedaje coś do picia
2026-06-26 19:19:36
1402
bbyassha
Asha :
Boże co to za geniusz xd
2026-06-27 05:41:39
823
paramedic17
Paramedic82 :
Gość jest kretynem i co więcej błaźni się publicznie. Odwodnienie może być hipotoniczne i hipertoniczne i są to zupełnie różne stany.
2026-06-27 05:27:47
199
slawekbany
bany :
skąd się biorą takie osły
2026-06-27 08:44:17
143
adek6339
Adek :
woda nie nawadnia, no jeszcze czegoś takiego nie słyszałem 🤣
2026-06-27 02:03:17
111
gorn2212
gorn2212 :
i to sa tak zwani eksperci
2026-06-27 09:56:45
347
wika.kaczano_wska
Wika 🦆❤️ :
Oczywiście, że woda nawadnia, ale w przypadku silnego odwodnienia/osłabienia organizmu czysta woda niewystarcza i potrzebne są elektrolity lub coś co wspomoże nas
2026-06-26 19:16:02
101
greys9911
Greys9911 :
zaorał się kolejny specjalista...woda nie nawadnia, jak sama nazwa wskazuje
2026-06-26 15:53:20
96
zaklinacudak
zaklinacudak :
O właśnie muszę się napić
2026-06-26 15:51:44
26
tgb1977michal.kow
Tgb1977Michal Kowal :
Tego gośc jest na poziomie dietetyczki co stwierdziła ze zoladek przestaje pracowac po godzinie 18 😁
2026-06-27 08:49:42
15
adrianmagon0
Adrianusz :
A piwo to nie alkohol
2026-06-27 08:13:42
10
kangur77
Kangur77 :
Dotlenia to tlen Powietrze dopowietrza
2026-06-27 08:08:54
65
user1740776761461
Asiulka :
The bill
2026-06-27 11:57:02
15
storage.technik
Storage Technik :
On chyba miał na myśli wódę 🧐
2026-06-27 02:20:31
33
znawcasobieg
Sebastian th :
koles jest za mocna nie nawodniony 😂😂
2026-06-27 07:23:51
30
l4ndryn
Dieria Ignis :
Temu Panu to juz podziękujemy.
2026-06-27 06:12:14
9
damiankatastrowski
Damian Katastrowski :
oj no wyjaśniłaś gościa
2026-06-26 23:20:16
13
pawelsobieski
Pawel Sobieski :
Widziałem to jakiś czas temu i chciałem to wyśmiać ale gdzieś mi uciekło 😅 coraz lepsze te celebryty z podcastów 🤣
2026-06-27 00:40:29
18
itiailwy0
Fil_gra :
Odwodniony i niedotleniony…to nie ogarnia 🤣🤣🤣
2026-06-27 14:29:57
15
aniafrania__
aniafrania :
nie znam kontekstu wypowiedzi z repostu, ale przy upałach czy też silnym odwodnieniu czysta woda to jednak ciut za mało
2026-06-27 07:58:47
8
patrycjaraider
Patrycja Raider :
Co to znowu za Pokemon 😂
2026-06-27 04:15:44
5
dorian0385
dorian0385 :
W punkt!
2026-06-26 16:35:23
20
niebo.bylo.rozowe
Oliwiam.ska :
Chyba widzę się z tym panem we wrześniu na poprawie z fizjologii xd
2026-06-27 08:35:44
57
To see more videos from user @dietetykewatrusewicz, please go to the Tikwm homepage.

Other Videos

ဘယ်ကိစ္စမဆို.... တစ်ဖက်တည်း ကြည့်ရင်တော့.... တဖက်ကပဲ ပေးဆပ်နေရတယ်။ တဖက်ကပဲ မှန်တယ်လို့ ထင်မှာပဲ။ ကိုယ် မသိတဲ့ တခြားတဖက်မှာ.... ဘယ်လို အခက်အခဲတွေ.... ဘယ်လို ဖိအားတွေ.... ဘယ်လို အတားအဆီးတွေ.... သူ ကြုံနေရလဲဆိုတာ မသိနိူင်ဘူး။ ကိုယ်ကသူ မဟုတ်သလို.... သူကလဲ ကိုယ်မဟုတ်ဖူးမလား...?? ဒါ့ကြောင့် သူရင်ဆိုင်နေရတဲ့ အခြေအနေကို သေချာမသိရင် ကောက်ချက်ချမစောပဲ အကောင်းမြင်စိတ်လေးနဲ့ ဖြည့်တွေးပေးလိုက်တာက ကိုယ့် စိတ်သဘောထားပြည့်ဝမှုရဲ့ပြယုဒ်တစ်ခုပါပဲ။ လူတွေဟာ အပြင်ပန်းကြည့်ရင်သာ အဆင်ပြေနေတယ် ထင်ရပေမယ့်.... ကိုယ့် ဒဏ်ရာနဲ့ကိုယ် ကိုယ်စီ တိုက်ပွဲဝင်နေကြရတာပါ။ ကိုယ်မသိတဲ့ အခြားတဖက်မှာ.... သူဘာတွေဖြစ်နေသလဲ..?? ဘာတွေ ရင်ဆိုင်နေရသလဲဆိုတာ..... ကိုယ် မသိနိူင်ဘူးလေ။ ဒါ့ကြောင့် ဘယ်သူ့ကိုမှ ကိုယ့်အထင်နဲ့ အပြစ်တင် မစောဖို့ သူ့ဘက်ကိုယ့်ဘက် မျှတွေးတတ်ဖို့ လိုအပ်တယ်။ လူတိုင်းဟာ . . . ကိုယ်မမြင်နိူင်တဲ့ တဖက်ခြမ်းမှာ . . . ကိုယ်စီ တိုက်ပွဲဝင်နေကြရတဲ့ သူတွေချည်းပါပဲ ။ ကိုယ်တစ်ယောက်တည်း ခက်ခဲနေတာ မဟုတ်ဖူးဆိုတဲ့ အတွေးလေးနဲ့ သူ့ဘက် ကိုယ့်ဘက် မျှတွေးတတ်ပြီး ကိုယ်ချင်းစာစိတ်လေး ထားနိူင်ဖို့ပဲ လိုတာပါ ။#crd
ဘယ်ကိစ္စမဆို.... တစ်ဖက်တည်း ကြည့်ရင်တော့.... တဖက်ကပဲ ပေးဆပ်နေရတယ်။ တဖက်ကပဲ မှန်တယ်လို့ ထင်မှာပဲ။ ကိုယ် မသိတဲ့ တခြားတဖက်မှာ.... ဘယ်လို အခက်အခဲတွေ.... ဘယ်လို ဖိအားတွေ.... ဘယ်လို အတားအဆီးတွေ.... သူ ကြုံနေရလဲဆိုတာ မသိနိူင်ဘူး။ ကိုယ်ကသူ မဟုတ်သလို.... သူကလဲ ကိုယ်မဟုတ်ဖူးမလား...?? ဒါ့ကြောင့် သူရင်ဆိုင်နေရတဲ့ အခြေအနေကို သေချာမသိရင် ကောက်ချက်ချမစောပဲ အကောင်းမြင်စိတ်လေးနဲ့ ဖြည့်တွေးပေးလိုက်တာက ကိုယ့် စိတ်သဘောထားပြည့်ဝမှုရဲ့ပြယုဒ်တစ်ခုပါပဲ။ လူတွေဟာ အပြင်ပန်းကြည့်ရင်သာ အဆင်ပြေနေတယ် ထင်ရပေမယ့်.... ကိုယ့် ဒဏ်ရာနဲ့ကိုယ် ကိုယ်စီ တိုက်ပွဲဝင်နေကြရတာပါ။ ကိုယ်မသိတဲ့ အခြားတဖက်မှာ.... သူဘာတွေဖြစ်နေသလဲ..?? ဘာတွေ ရင်ဆိုင်နေရသလဲဆိုတာ..... ကိုယ် မသိနိူင်ဘူးလေ။ ဒါ့ကြောင့် ဘယ်သူ့ကိုမှ ကိုယ့်အထင်နဲ့ အပြစ်တင် မစောဖို့ သူ့ဘက်ကိုယ့်ဘက် မျှတွေးတတ်ဖို့ လိုအပ်တယ်။ လူတိုင်းဟာ . . . ကိုယ်မမြင်နိူင်တဲ့ တဖက်ခြမ်းမှာ . . . ကိုယ်စီ တိုက်ပွဲဝင်နေကြရတဲ့ သူတွေချည်းပါပဲ ။ ကိုယ်တစ်ယောက်တည်း ခက်ခဲနေတာ မဟုတ်ဖူးဆိုတဲ့ အတွေးလေးနဲ့ သူ့ဘက် ကိုယ့်ဘက် မျှတွေးတတ်ပြီး ကိုယ်ချင်းစာစိတ်လေး ထားနိူင်ဖို့ပဲ လိုတာပါ ။#crd

About