@punpariucanustiai: Vroiam vs voiam 😬 vorbeam greșit toată viața 8 din 10 români o spun greșit. Tu știai? 👴🏻 #neacaisa #limbaromana #gramatica

Nea Caisă
Nea Caisă
Open In TikTok:
Region: RO
Saturday 27 June 2026 03:30:00 GMT
57001
2613
36
229

Music

Download

Comments

adriangeorge19
Adrian George :
deci nu exista acest vroiam nu ?
2026-06-27 10:48:23
7
mariusiancu64
Marius Iancu :
Nu explici nimic
2026-06-27 11:09:46
6
pop.valer7
Pop Valer :
Mesaje interesante, mulțumim !
2026-06-27 05:38:38
4
sergiuallen
Sergiu Allen :
Vroiam a fost și este atât de folosit încât acum este acceptat !
2026-06-28 11:00:00
0
andrei_makk
￴￴ :
foarte folositor👌🏻😍
2026-06-28 11:48:14
2
salutare708
Zeta/N@rc1s :
nea caisa faci si cu zimbru si bizon?
2026-06-27 13:58:14
2
victorinstructormoto
Victor instructor moto :
Vroiam s-a folosit până de anii 50 -60 .Auzim asta în discursul lui Nicolaie Iorga sau a maresalului în anii 30-40, de aici a rămas în memoria colectivă , chiar după ce limba a trecut la voiam
2026-06-27 07:54:25
2
florentina_balescu
Florentina Balescu🦋🇹🇩 :
Voiam e corect
2026-06-27 13:48:33
1
flavius201212
FlaWyuš :
care e diferența dintre rațional și irațional
2026-06-27 05:38:48
3
martinurla
DavaiptTara :
Vrăjeala. Vroiam e corect
2026-06-27 19:50:40
0
andrei.ciulica
Ciulica.Andrei :
Vroiam să îmi dau cu părerea, dar... 👌
2026-06-27 06:18:19
7
laurentiu_699
❤️ᏞᎪႮᎡᎬΝͲᏆႮ❤️ :
voiam
2026-06-27 12:54:52
6
elenagabrielarosu1
Elena-Gabriela Gavri :
Bună nea Caisa. Care este diferența dintre mestecă și amesteca? Eu știu, dar am auzit multe persoane care le folosesc greșit. Mulțumesc ☺️
2026-06-27 22:25:18
1
cosmina.acm
𝕮𝖔𝖘𝖒𝖎𝖓𝖆 :
Poți face te rog diferența dintre că și decât ?🙏🏻
2026-06-27 08:49:57
0
mariusoprea.1
Marius Oprea :
eu la fel spuneam până am auzit la cineva și mi am dat seama care e forma corecta🤣
2026-06-27 16:19:05
1
windblade1989
Windblade♐ :
Sărut mâna NeaCaisă ,care este diferența dintre acru și amar?😂😁
2026-06-27 18:10:18
0
dneas.olga
Dăneasă Olga :
Mulțumesc!🙏
2026-06-27 05:51:10
1
tonics06
tonics :
ai dreptate
2026-06-27 03:39:47
1
cezar_03_c3
Cezar03_C3 :
Eu vroiam o bere 🙄😂
2026-06-27 10:48:39
1
diana.manolache
diana.manolache :
Voiam, întotdeauna!
2026-06-28 05:55:22
0
davidzoltan17
David 🙋‍♂️ :
Este diferență între Bufniță și cucuveaua?
2026-06-27 07:25:40
2
h1p5t3rdad
Cristian M-V :
👌👌👌
2026-06-27 10:46:44
1
gheorghe.szava
Gheorghe Szava :
😌😌😌
2026-06-27 08:41:16
1
robert.gabor97
Robert Gabor :
👍👍👍
2026-06-27 08:18:27
1
To see more videos from user @punpariucanustiai, please go to the Tikwm homepage.

Other Videos


About