@histoire_decrypte: Retour sur l'incroyable histoire du drame de Paul Pogba en 2022. #histoire #apprendre #coupedumonde

Sid History
Sid History
Open In TikTok:
Region: FR
Saturday 27 June 2026 11:47:54 GMT
324985
21469
102
1244

Music

Download

Comments

zaraqueenofficiel
Zara queen :
les trahisons c'est toujours un proche
2026-06-27 19:43:59
2976
enz0_brgr
⃟ :
On a perdu sûrement un des plus grands joueur de L’EDF
2026-06-27 20:09:38
1020
pluiederappels
pluiederappels :
L’argent rend fou
2026-06-27 19:28:32
1047
batniawahrania
batniawahrania :
Il nous manque
2026-06-27 21:25:58
380
doriansby
Dorian Sby 🇬🇫 :
Cette histoire l’a sûrement fragilisé mentalement mais si il ne joue plus c’est à cause de ses blessures et de son manque de rythme. Surtout qu’il avait été suspendu pour dopage avant ça.
2026-06-27 19:17:03
160
inessiana06
InesSiana06 :
Rien de pire que la trahison familiale...
2026-06-27 19:50:17
906
mme_pakito
Mme_pakito971 :
Son frère… l’a trahi
2026-06-27 21:18:23
149
onizu4a
Onizu4a :
La jalousie… l’argent…
2026-06-27 19:45:54
409
neiana
🎀 Pinkie. :
Je ne m’en suis toujours pas remise alors j’espère que lui oui..
2026-06-27 20:34:38
153
orlanejhn
Orlane_Jhn :
La jalousie ces vraiment la chose la plus dangereuse sur terre
2026-06-28 00:56:08
9
bankai988
❤️‍🔥#BANKAÏ 🙏🥰 :
La jalousie. Laisse tomber
2026-06-27 18:43:45
198
men79365
Men :
C’est horrible ce faire trahir par sont frère qui était visiblement très proche de lui, on pense toujours que sa peut pas nous arriver jusqu’au jour où sa arrive
2026-06-27 23:45:29
35
truite.phario
Truite Phario :
On a perdu un grand joueur
2026-06-27 19:40:15
72
thekingdztn
The King DZTN :
Un bon joueur qui pourrait encore faire des étincelles sur un terrain
2026-06-27 22:43:12
42
dams.no
Dams.no! :
Ça allait devenir une légende
2026-06-27 21:06:24
40
hichamou77
FEKAKA :
Pk il joue plus enfaite c pas ça faute ?
2026-06-27 18:52:57
19
lmml821
Lm :
a cause de ca il joue plus ???
2026-06-27 21:54:56
6
kikaafterdreams
Jessy kika :
peucheure une étoile montante notre star il nous l'on détruit... a l'époque j'arrivais pas à croire a tous sa c'était tellement hard
2026-06-27 18:37:48
65
ricros442
Ricross :
Ah c’est pour sa il joue pas
2026-06-27 18:34:08
29
chaynah32
Senah 🥰 :
Il nous manque vraiment dommage 😭😭😭😭😭
2026-06-27 22:34:13
13
blbirdie
Birdie :
C’est triste
2026-06-27 23:13:34
14
billygino
polospoO :
Un vrai gars gentil avec la mains sur le cœur 🫡🫆
2026-06-27 19:54:19
35
doudz_97
Houd’s 🍉 :
Le pauvre
2026-06-27 22:54:06
7
imperatricedz
IMPÉRATRICE :
c'était magadi berdha sur la première photo?
2026-06-27 19:55:38
6
adriannatiktok3
Adrianna🎊 :
Ces horrible
2026-06-27 19:36:43
17
To see more videos from user @histoire_decrypte, please go to the Tikwm homepage.

Other Videos

Azi-noapte tata mi-a apărut în vis... 🤍🕊️ Era așezat la o masă lungă, atât de lungă încât parcă nu-i vedeam capătul.  O masă plină cu fel de fel de bunătăți. Mânca liniștit, fără grabă, gustând din fiecare, de parcă timpul nu mai exista. Eu nu spuneam nimic. Stăteam doar și îl priveam. Îi urmăream fiecare gest. Felul în care rupea pâinea. Cum își ridica privirea din când în când. Cum zâmbea ușor. Totul era atât de firesc, atât de viu, încât pentru o clipă am uitat că era doar un vis. Și, fără să-mi dau seama, nu mai eram femeia de astăzi. Eram din nou fetița care stătea la masă cu părinții ei. Mi-am amintit de serile în care mama ne chema la masă, iar eu nu mă grăbeam niciodată să mănânc. Îl priveam pe tata. Nu știam atunci de ce îl priveam atât. Astăzi cred că înțeleg. Un copil nu privește doar omul care mănâncă. Privește omul în care își găsește toată siguranța. Omul despre care crede că va fi acolo pentru totdeauna. În vis nu am simțit că trec anii. Nu exista trecut. Nu exista despărțire. Exista doar liniștea aceea pe care numai prezența unui părinte ți-o poate da. Și parcă nici nu voiam să vorbesc. Mi-era teamă că, dacă aș fi rostit un cuvânt, m-aș fi trezit. Când am deschis ochii, camera era tăcută. Atunci am înțeles că nu mi-a fost dor doar de tata. Mi-a fost dor de toată lumea pe care o purtam în acel vis. De casa în care eram împreună. De glasul mamei care ne chema la masă. De serile care păreau obișnuite și pe care abia după ce le pierzi înțelegi că erau, de fapt, cele mai prețioase clipe din viață. Există doruri pe care timpul nu le vindecă. Le face doar mai tăcute. Mi-e dor de dumneata, tată... 🤍🕊️ Voi ați visat vreodată pe cineva drag plecat dintre noi? Dacă da, spuneți-mi în comentarii. Mi-ar plăcea să citesc poveștile voastre și, în această seară, să aprindem împreună o candelă și să rostim o rugăciune pentru toți cei care ne privesc acum din Cer. 🙏🕊️🤍
Azi-noapte tata mi-a apărut în vis... 🤍🕊️ Era așezat la o masă lungă, atât de lungă încât parcă nu-i vedeam capătul. O masă plină cu fel de fel de bunătăți. Mânca liniștit, fără grabă, gustând din fiecare, de parcă timpul nu mai exista. Eu nu spuneam nimic. Stăteam doar și îl priveam. Îi urmăream fiecare gest. Felul în care rupea pâinea. Cum își ridica privirea din când în când. Cum zâmbea ușor. Totul era atât de firesc, atât de viu, încât pentru o clipă am uitat că era doar un vis. Și, fără să-mi dau seama, nu mai eram femeia de astăzi. Eram din nou fetița care stătea la masă cu părinții ei. Mi-am amintit de serile în care mama ne chema la masă, iar eu nu mă grăbeam niciodată să mănânc. Îl priveam pe tata. Nu știam atunci de ce îl priveam atât. Astăzi cred că înțeleg. Un copil nu privește doar omul care mănâncă. Privește omul în care își găsește toată siguranța. Omul despre care crede că va fi acolo pentru totdeauna. În vis nu am simțit că trec anii. Nu exista trecut. Nu exista despărțire. Exista doar liniștea aceea pe care numai prezența unui părinte ți-o poate da. Și parcă nici nu voiam să vorbesc. Mi-era teamă că, dacă aș fi rostit un cuvânt, m-aș fi trezit. Când am deschis ochii, camera era tăcută. Atunci am înțeles că nu mi-a fost dor doar de tata. Mi-a fost dor de toată lumea pe care o purtam în acel vis. De casa în care eram împreună. De glasul mamei care ne chema la masă. De serile care păreau obișnuite și pe care abia după ce le pierzi înțelegi că erau, de fapt, cele mai prețioase clipe din viață. Există doruri pe care timpul nu le vindecă. Le face doar mai tăcute. Mi-e dor de dumneata, tată... 🤍🕊️ Voi ați visat vreodată pe cineva drag plecat dintre noi? Dacă da, spuneți-mi în comentarii. Mi-ar plăcea să citesc poveștile voastre și, în această seară, să aprindem împreună o candelă și să rostim o rugăciune pentru toți cei care ne privesc acum din Cer. 🙏🕊️🤍

About